Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Nauja AB „Kauno grūdai“ investicija Alytuje – viena didžiausių miesto istorijoje

Alytaus miesto savivaldybės info.  •    •  8:36, 2023-02-20
AB „Kauno grūdai“ praneša plečiantys greitai paruošiamų produktų verslą ir investuoja 32 mln. eurų į naują gamybinį padalinį Alytaus mieste.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

AB „Kauno grūdai“ praneša plečiantys greitai paruošiamų produktų verslą ir investuoja 32 mln. eurų į naują  gamybinį padalinį Alytaus mieste. Tai - jau antras bendrovės greitai paruošiamų produktų fabrikas Alytuje. Planuojama, kad naujasis, 11 000 kv. m. ploto fabrikas pradės veikti jau 2024 metų pradžioje.

 

Pasak AB „Kauno grūdai“ generalinio direktoriaus Andriaus Pranckevičiaus, esamos bendrovės gamyklos jau gamina maksimalius įmanomus produkcijos kiekius,  tad investicijos yra būtinos norint patenkinti esamų ir būsimų klientų poreikius.

 

„Greitai paruošiamų makaronų ir košių rinka tiek Europos, tiek pasauliniame kontekste yra perspektyvi ir auganti. Eksporto apimtys nuolat kyla, o mes eksportuojame apie 96 proc. savo pagaminamos produkcijos. Šiuo metu jau esame 100 procentų išnaudoję visus turimus gamybinius pajėgumus, todėl ir toliau kylant šios produkcijos poreikiui, matome galimybes plėstis“ – komentavo A. Pranckevičius. – Šalia to, dėl pasikeitusios geopolitinės situacijos, matoma aiški trumpinamų tiekimo grandinių tendencija – vis daugiau užsakovų siekia savo gamybas perkelti į Europą ir taip turėti patikimus partnerius, kokybišką produkciją ir paprastesnius logistinius sprendimus“.

 

Šiuo metu bendrovė turi dvi greitai paruošiamų produktų gamyklas Kėdainiuose ir Alytuje. Pastaroji gamykla veikia nuo 2019 metų ir per metus pagamina apie 120 mln. vienetų greitai paruošiamų makaronų indeliuose. Kėdainių greitai paruošiamų produktų gamykla, veikianti nuo 2011 metų, pagamina ir realizuoja 105 mln. vienetų greitai paruošiamų makaronų pakeliuose ir 40 mln. vienetų greitai paruošiamų košių indeliuose per metus.

 

 

Planuojama, kad naujasis fabrikas Alytuje per metus pagamins apie 240 mln. vienetų greitai paruošiamų produktų – 120 mln. vienetų greitai paruošiamų produktų indeliuose (makaronai ir košės) bei 120 mln. greitai paruošiamų makaronų pakeliuose. Gamyklai pradėjus veiklą, bus sukurta apie 250-300 naujų darbo vietų.

 

Anot AB „Kauno grūdai“ maistinių produktų verslo vadovo Igno Gucevičiaus, greitai paruošiami maisto produktai išlieka populiariu pasirinkimu vartotojų tarpe. Didžiąją dalį savo produkcijos bendrovė eksportuoja į Didžiąją Britaniją, Skandinaviją, Pietų ir Vakarų Europą. Lietuvoje parduodama apie 4 proc. visos pagaminamos produkcijos. Tarp jos ir vieni populiariausių „Kauno grūdų“ prekių ženklų – greitai paruošiami makaronai „Sun Yan“ bei gretai paruošiamos košės „Activus“.

 

 

„Greitas gyvenimo būdo tempas diktuoja vartotojų pasirinkimus, kurie nuolat ieško patogesnio, greičiau paruošiamo produkto. Tokia kryptis labai ryški ir aiški, todėl mūsų tikslas yra pasiūlyti kokybiškus ir inovatyvius produktus šiai rinkai“, - sakė „Kauno grūdų“ maistinio verslo vadovas Ignas Gucevičius.

 

Praėjusią savaitę gamykloje Alytuje lankėsi Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, administracijos direktorė Ona Balevičiūtė, verslo skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė, architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėja Vilma Bartusevičienė, mero patarėjas Saulius Ivoška, kurie apžiūrėjo dabar veikiančią gamyklą ir aptarė klausimus dėl būsimų statybų.

 

„Ši plėtra yra daugiau nei metus trukęs aktyvaus bendradarbiavimo rezultatas - savivaldybė buvo suinteresuota, kad įmonė pasirinktų Alytų, tad pokalbiams ir deryboms buvo skirtas ne vienas susitikimas, stengėmės suteikti sąlygas, kurios tenkintų abi puses. Galiu tik pasidžiaugti, kad pavyko pasiekti šio rezultato”, - teigė miesto meras N. Cesiulis.