Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 791

Mugė alytiškius viliojo gardėsiais ir atrakcijomis ne tik vaikams

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  16:10, 2019-04-14
Mugėje netrūko kiaušinių suvenyrų bei kitokios Velykų šventės atributikos.

Balandžio 14 dieną Dariaus ir S. Girėno gatvėje šurmuliavo  tradicinė ,,Didžioji pavasarinė Alytaus mugė''.  Daugiau kaip 100 prekybininkų alytiškius kvietė ragauti įvairiausių gardėsių, pasigrožėti auksarankių bei tautodailininkų darbais, įsigyti sodinukų ir pramogausi atrakcionuose.

 

Mugė tradiciškai buvo kupina įvairių veiklų ir siurprizų ne tik vaikams. Maloni  staigmena laukė ir senjorų. S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje – pirmieji 100 senjorų buvo nemokamai vaišinami karine koše iš specialaus karinio automobilio. ,,Nusidriekė didžiausia eilė, o košė tik parūko“, - sakė šios staigmenos organizatoriai.

 

Pasiilgę kaimiškų mėsos gaminių alytiškiai neatsispyrė prekybininkų raginimams paragauti šviežių lašinių, kumpių, dešrų. O paragavę daugelis panoro ir įsigyti. Eilė prie mėsos produktais prekiaujančių ūkininkų nuolat susidarydavo.

 

Iš Marijampolės savivaldybės atvykęs ir mėsos gaminiais prekiavęs Tautvydas sakė, kad prekyba nesiskundžia. Žmonės noriai perka gaminius. Ypač alytiškius vilioja sūdyti lašiniai, kurių kilogramo kaina - apie 6 eurai.

 

Prasidėjus augalų sezonui, bene daugiausiai žmonių būriavosi prie sodininkų ir daržininkų, kurie turėjo ką pasiūlyti tiek ieškantiems tradicinių vaismedžių, sėklų, sodinukų, tiek norintiems papuošti aplinką dekoratyviniais augalais.

 

Iš Panevėžio atvykęs sodininkas Audrius Pauliukevičius be atokvėpio nuo ryto konsultavo žmones padėdamas jiems išsirinkti norimų vaismedžių.  Anot jo, alytiškiai daugiausiai perka vaismedžius: vyšnias, slyvas, kriaušes. Kiek mažesnis susidomėjimas obelimis. Vaismedį mugėje galima buvo įsigyti už 6-8 eurus.

 

Mugėje galima buvo įsigyti ir ką tik išrūkytos žuvies. Ją vietoje ruošė ir pardavinėjo prekiautojos, atvykusios iš pajūrio. Eilė suviliotų šviežios rūkytos žuvies kvapo alytiškių driekėsi per keletą metrų. Žuvų kainos svyravo nuo 3 iki 50 eurų už kilogramą.  Pigiausiai buvo parduodama rūkyta skumbrė. Nedidelę skumbrę galima buvo įsigyti už 3 eurus. Brangiausiai kainavo ungurys. Už šios žuvies kilogramą pakloti tekdavo 50 eurų. Alytiškiai labiausiai pirko karšius.

 

Nemažai miestelėnų būriavosi ir prie kaimiškos bemielės duonos. Šiais gaminiais prekiavusi ūkininkė iš Kauno rajono sakė, kad Alytuje prekyba visada puikiai sekasi. Alytiškiai išperka beveik visą atsivežtą duoną.

 

Kadangi artėja Velykos, mugėje netrūko ir originalių kiaušinių suvenyrų bei kitokios šios šventės atributikos.

 

Velykinėmis dekoracijomis prekiavusi kaunietė Laimutė Kriaučiūnienė džiaugėsi, kad žmonės domisi ir noriai perka jos gaminius. ,,Atvežiau iš natūralių medžiagų pagamintų kiškučių, viščiukų ir kitų dekoracijų. Daug jų nupirko. Alytiškiai nori pagyvinti šventinį stalą mano darbais“, - sakė moteris. Velykinių dekoracijų kainos svyravo nuo 2 iki 10 eurų.

 

Auksarankė alytiškė Zita Saulėnienė prekiavo suvenyriniais kiaušiniais, ant kurių buvo pavaizduoti įvairiausi pavasario ir Velykų simboliai. Popieriumi dekoruotą kiaušinį moteris siūlė įsigyti už du eurus. ,,Žmonės domisi mano darbais, bet perka nedaug“, - sakė ji.

 

Pynėjų iš vytelių Vito ir Aurelijos Kašėtų šeima prekiavo savo rankomis nupintais daiktais. Verslininkai sakė, kad prekyba klostosi puikiai. ,,Žmonių susidomėjimas toks didelis, kad nedaug dirbinių jau ir beliko. Teks vėl išsijuosus pinti“, - šypsojosi pynėjai.

 

Mugė truko iki 16 val.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra