Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Motorlaivių sporto pilotas į Alytų parvežė čempiono taurę

AlytusPlius.lt informacija  •    •  9:24, 2024-02-03
D. Urbanavičius.
Asmeninio albumo nuotr.

„Tai – ilgo, sunkaus darbo rezultatas. Šiame sporte esu penkeri metai ir šis laimėjimas – man vertingiausias. Visuose 2023 metų etapuose, metinėje įskaitoje, esu Lietuvos čempionas“, - laimėjimu pasidžiaugė motorlaivių sporto šakos pilotas, 36 -erių alytiškis Donatas Urbanavičius

 

Apie šią sporto šaką Donatas pasakoja su entuziazmu, užsidegimu. „Motorlaiviai – tai lėktuvai, kurie skrenda vandens paviršiumi. Tai unikalus sportas savo garsu, greičiu bei laivų formomis“, - sako jis.

 

Įdomu tai, jog šie motorlaiviai – be stabdžių. „Varžybų formatas toks: susirenka „Aren 2000“ klasės sportininkai (tai iki 2 litrų galingumo klasės sportiniai laivai su automobilių varikliais - red.). Jie sustatomi lygiagrečioje pozicijoje su tarpais, kur pagrindinė viena tiesioji, iki posūkio negalima keisti trajektorijos. Po pirmojo posūkio vyksta lenktynės su tam tikromis taisyklėmis, negalima liesti išdėliotų trasos bujų. Ir taip –  5-6  ratai. 

 

Mano klasėje greitis pasiekia 130 - 136 kilomentrus per valandą, ir tokiu greičiu reikia įveikti posūkį be stabdžių. Įspūdingas sportinis gestas – slydimas šonu. Kiekvienos trasos metu mes atsižvelgiame į oro sąlygas, įvertiname visus pavojingumo kriterijus“, - pasakojo pašnekovas.

 

 

Treniruojamasi Kauno motorlaivių bazėje, kur įrengta saugi trasa. „Siekiame surasti tokių treniruočių galimybes ir Alytaus apskrityje“, - teigė D. Urbanavičius.

 

Alytuje yra dar vienas asmuo, kuris prisijungė prie šios sporto šakos.

 

Susumavus 2023 metų motorlaivių sporto rezultatus – pirmąsias dvi vietas laimėjo latviai, trečioji vieta teko alytiškiui D. Urbanavičiui. Jis – geriausias šios sporto šakos atstovas Lietuvoje.

 

 

Ar brangus šis sportas? „Aš dabar plaukiau 40 metų senumo laivu. Į 10  tūkstančių eurų biudžetą galima sutilpti. Brangiausia – pirminė investicija. O toliau – švarus, gražus, garsą keliantis sportas“, - teigė D. Urbanavičius.

 

D. Urbanavičius savo sportinį laivą alytiškiams parodė per miesto gimtadienį. Tuomet sulaukė didelio dėmesio, ypatingai iš mažųjų miestelėnų. 

 

Praėjusių metų pabaigoje D. Urbanavičius įkūrė VšĮ „Olita racing team“. 

 

 

„Augu, stengiuosi ieškoti rėmėjų, kad galėčiau atstovauti Alytų su šia sporto šaka. Nes iki šiol varžybose dalyvavau greta kitos komandos“, - sakė pašnekovas.

 

Motorlaivio pilotas jau turi 13 sportinių laivų, kurie net istoriškai susiję su Alytumi. Gal mažai kam žinoma, tačiau apie 1990-uosius metus tuometinė įmonė „Alita“ turėjo ne tik krepšinio, bet ir šios sporto šakos komandą. 

 

Nors D. Urbanavičius organizuoja renginius, turi veiklų su automobiliais, tačiau akcentuoja, jog turi labai daug planų, susijusių su Nemunu ties Alytumi, motorlaivių sportu, jaunimo įtraukimu. „Kol kas nieko neatskleisiu. Tačiau turiu labai daug originalių idėjų“, - sakė pašnekovas.

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai