Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 19 416

Motociklininkų norui įsirengti trasas priešinasi gyventojai

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  14:04, 2019-07-29
Bakšių kaimo gyventojai ir motociklininkai, tarpininkaujant Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojai Daliai Kitavičienei, pradėjo kalbėtis, stengėsi išgirsti vieni kitus.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Alytaus rajono savivaldybėje prie vieno stalo susėdo dvi nesutariančios pusės: Alytaus  motociklų klubo „Devyniukė“ atstovai, siekiantys įsiteisinti motokroso trasas Bakšių karjere, ir šio kaimo gyventojai, kurie sako, kad yra pavargę nuo triukšmo, arogantiško motociklininkų elgesio ir kitų jų gyvenimo kokybę bloginančių aplinkybių.

 

Ankščiau konfliktuojančios pusės buvo atskirai susitikę tiek su Alytaus rajono, tiek su miesto vadovais. Motociklų sporto atstovai rajono vadovams išsakė lūkesčius turėti vietą, kurioje galėtų sportuoti, ruoštis varžyboms, gyventojai nenori tokios kaimynystės ir ieško būdų, kaip į jau bene dešimtmetį trasomis pavirtusį Bakšių karjerą įvažiavimą uždrausti.

 

Užsitęsus problemai dėl motociklininkų nekontroliuojamo važinėjimo ir jų keliamo triukšmo, gyventojai jaučia nuoskaudą ir nusivylimą, tačiau paprašyti dar kartą kalbėtis su motociklininkais, sutiko.

 

Rajono savivaldybėje susėdę prie bendro stalo, tarpininkaujant Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojai Daliai Kitavičienei, pradėjo kalbėtis, stengėsi išgirsti vieni kitus.

 

Motociklų klubo „Devyniukė“ atstovai pripažino, kad trūko iš jų pusės komunikacijos, bendravimo.

 

Aprimus konfliktuojančių pusių emocijoms, prieita pirminio sprendimo – organizuoti gyventojų ir  motociklininkų susitikimą, kurio metu bus sprendžiama dėl motociklininkų tolimesnės veiklos iki tol kol iš rajono savivaldybės pusės bus priimtas sprendimas dėl trasos likimo.

 

Didžioji trasos dalis yra valstybės žemė, pagal panaudą perduota Alytaus rajono savivaldybei. Dar 2005 metais, pagal tuo metu galiojančius teisės aktus, buvo parengtas detalusis planas toje teritorijoje automobilių ir motociklų trasai įrengti.  Dėl susiklosčiusių aplinkybių tuo metu trasa nebuvo įrengta.

 

Ar ieškoti galimybių Bakšių kaime įrengti šiuolaikišką, modernią, su apsauginėmis priemonėmis gyventojus apsaugant nuo triukšmo, trasą, ar atsisakyti šios minties, Alytaus rajono savivaldybėje bus diskutuojama artimiausiu metu. Tikimasi, kad vykstant diskusijai, gyventojams ir motociklininkams pavyks rasti kompromisinį sutarimą.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai