Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Moters priglaustas pasimetęs gandriukas „susidraugavo“ ir su antimis

Raimonda Bernatavičienė  •    •  13:43, 2020-07-28
A. Avižienytė-Grigaravičienė su globojamu gandriuku.
A. Avižienytės-Grigaravičienės nuotr.

Alytaus rajone, Radžiūnų kaime, gyvenančios Aušros Avižienytės-Grigaravičienės namų kieme jau pora dienų vaikščioja naujas gyventojas. Šalia kitų naminių paukščių įsitaisė ir gandriukas, kurį pasimetusį moteris priglaudė ir ėmė juo rūpintis.

 

Nors jaunas gandriukas čia dar visai naujakurys, žmonių jis nebijo. Vos priėjus Aušrai, paukštis pritupia ant žemės ir leidžiasi paimamas ant rankų.

 

„Gandriuką man atvežė vyriškis. Jis rado jį beklaidžiojantį, pasimetusį, galbūt išmestą iš lizdo. Pats vyriškis juo pasirūpinti negalėjo, ieškojo pagalbos, kas priglaustų, tad pasisiūliau pagelbėti“, - pasakojo A. Avižienytė-Grigaravičienė.

 

Kol kas gandras dar pats neėda, tai moteris jį pati maitina, stengiasi pagirdyti. Supjausčiusi mėsos, pražiodina gandriuko snapą, ir taip paukštį pašeria. Antradienį moters sūnus prigaudė žuvų, tad gandras gaus ir jų.

 

„Dieną jis vaikštinėja kieme, o naktį uždarome aptvare kartu su antimis. Rodos, jis su jomis sutaria gerai“, - juokėsi Alytaus rajono gyventoja.

 

 

Ji patirties globojant pasimetusius gandrus jau turi. Vienu jai teko rūpintis dar prieš 23 metus. Tuomet gandriukas iškrito iš lizdo, jį moteris šėrė varlėmis. Kai sustiprėjo, paukštis pats sugrįžo į lizdą ir išskrido.

 

Moteris tikisi, kad ir šis gandras sustiprės, išskris į gamtą ir prie jos prisitaikys.

 

 

Aplinkos apsaugos departamento Alytaus valdybos Alytaus gyvosios inspekcijos viršininkas Jonas Jarmalavičius teigė, kad atvejų, kada žmonės apsiima pagloboti gandrus, pasitaiko ne taip jau retai.

 

„Laukinių gyvūnų auginti negalima, tačiau yra viena išimtis – jais rūpintis globos tikslais leidžiama. Jeigu gandras buvo išmestas iš lizdo, tai, greičiausiai, jis būtų pražuvęs. Džiugu, kad moteris ėmė juo rūpintis.

 

Įprastai sveiki, sustiprėję paukščiai paskui patys išskrenda į gamtą, bet, žinoma, pasitaiko visokių atvejų. Kartais jis prie gero pripranta ir niekur skristi nenori, tad būna sudėtingiau“, - sakė J. Jarmalavičius.

 

Jo teigimu, radus sužeistą ar nusilpusį gandrą, gyventojams reikėtų susisiekti ir pasikonsultuoti su gyvūnų globos tarnyba „Nuaras“, kuri pasirūpina sužeistais gyvūnais.

 

„Gamtoje atvejų būna įvairių. Kartais skubėti nereikėtų. Būna, kad žmonės randa stirniuką ir skuba jį parsinešti į namus. Bet jei jis sveikas, jo mama dažniausiai pati jį susiranda, tad tokiu atveju žmonėms patariame stirniuką nugabenti ten, kur rado“, - sakė J. Jarmalavičius.