Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Mokytojų diena Alytuje: premijos, padėkos ir mero pažadas

Raimonda Bernatavičienė  •    •  17:36, 2020-10-05

Alytaus miesto teatre pirmadienį liejosi sveikinimai ir palinkėjimai mokytojams. Jų profesinės šventės proga pedagogams čia tradiciškai buvo įteiktos premijos, simbolinės plunksnos, padėkos raštai. Nors renginys dėl COVID-19 grėsmės buvo kiek kitoks nei įprastai ir šypsenų dengiant veidą kaukėmis nesimatė, regis, mokytojų akys buvo laimingos. O į prisiminimų karuselę įsisukę mokytojų sveikintojai turėjo ir ką prisiminti, ir už ką jiems dėkoti. Vienas jų – Alytaus meras Nerijus Cesiulis, žadėjęs nuvykti pas savo buvusią mokytoją ir padaryti tai, ko lig šiol dar nebuvo padaręs.

 

Tarptautinės mokytojų dienos proga už kūrybišką darbą ir gerosios patirties skleidimą šiemet septyniems Alytaus mokytojams buvo įteiktos 1821 eurų piniginės premijos ir simbolinės plunksnos. Jomis apdovanotos lopšelio-darželio „Pušynėlis“ ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Jurgita Danisevičienė, lopšelio-darželio „Nykštukas“ meninio ugdymo pedagogė, muzikos mokytoja metodininkė Jolanta Sabonienė, Senamiesčio pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ala Vološina, Dzūkijos mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Renata Dudzinskienė, Likiškėlių progimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Alma Šimanskienė, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Jovita Žilinskienė, Putinų gimnazijos rusų kalbos mokytojai metodininkė, vyresnioji etikos mokytoja Vilija Baguckienė.

 

 

Dar arti šimto mokytojų ir pedagoginių darbuotojų buvo apdovanoti Alytaus miesto savivaldybės mero padėkos raštais už stropų ir kūrybišką darbą bei gerosios patirties sklaidą. Tiesa, padėkos raštai dėl saugumo bus įteikti vėliau, scenoje jie dalinami nebuvo.

 

Šventės metu taip pat buvo padėkota miesto mokytojams, kurių ugdytų mokinių dalyko žinios, gebėjimai buvo įvertinti 100 balų egzaminuose. Padėkos ir dovanos juos gimnazijose pasiekė jau iš anksto.

 

Mokytojus sveikinęs Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis pasidalino prisiminimais apie savo chemijos mokytoją. Tuomet, prieš 25 metus, į Jotvingių gimnaziją atėjusi mokytoja pakeitė mokinio N. Cesiulio gyvenimą – dvejetukininkas pradėjo gauti dešimtukas, keitėsi jo požiūris.

 

„Vaikino, iš kurio jau niekas nieko nesitikėjo, tuomet chemijos mokytoja paprašė atsakyti į klausimą, ir jis gavo dešimtuką. Po kiek laiko chemijos mokytoja paklausė, ar aš galėčiau sudalyvauti olimpiadoje. Buvo gėda – aš pats blogiausias mokinys, o manęs to prašo. Nenorėjau nuvilti, dalyvavau, jokio medalio negavau, bet supratau, kad mokytojai nežiūri praeities.

 

Tuomet juk mokytoja nežinojo, kas aš toks esu, ji tiesiog matė tai, kas buvo tą minutę, ir galbūt – kuo būsiu. Praėjus 25 metams, šios istorijos minėta mokytoja nežino. Aš nuvyksiu pas ją ir papasakosiu. Tai – žmogus, kuris tikrai mylėjo vaikus ir keitė jų gyvenimus“, - pasakojo meras.

 

 

Pedadogus sveikino ir Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, pasidžiaugęs, kad švietimo bendruomenei pavyko įveikti viruso pažertus iššūkius.

 

„Mano palinkėjimas – netradicinis. Linkiu, kad mes sugebėtume gyventi taip, kad šiuos mokslo metus galėtume užbaigti įprastiniu, tradiciniu būdu, ir nereikėtų pereiti prie nuotolinio mokymo“, - sakė V. Valūnas.  Jis teigė visada besididžiuojantis, kad yra mokytojas. O kai buvę mokiniai prieina, kreipiasi – tai tikra dvasinė atgaiva.

 

 

Su profesine švente mokytojus taip pat sveikino Seimo nariai, Alytaus dekanato dekanas Arūnas Užupis, kiti svečiai.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai