Mokytojai irgi buvo mokiniai...

Renata Dudzinskienė, Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja  •    •  17:34, 2017-10-08
Parodą atidarė mokyklos direktorė Vilija Sušinskienė, perkirpdama simbolinę rožinę juostelę.
Dzūkijos pagrindinės mokyklos nuotr.

Lekia laikrodžio tvinksniais minutės, valandos, dienos, mėnesiai, metai... O mes, suaugę, kartais  primirštam, jog kažkada taipogi buvome vaikai, mokiniai, studentai... Šiais metais Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos mokytojai, mokyklos muziejaus vadovai Eugenijus Guntulionis ir Renata Dudzinskienė atsuko laiko ratą atgal: rinko akimirkų minutes, pasislėpusias senuose mokytojų albumuose.

 

Jau rugsėjo mėnesį muziejaus vadovai ragino savo kolegas atnešti po kelias savo mokyklinių laikų nuotraukas.  Mokytojai buvo įpareigoti savo gimtuose namuose pavartyti senus nuotraukų albumus, juose ieškoti šypsnio trupinių ant lūpų, pirmojo arba paskutiniojo skambučio akordų gėlių fone, ilgesingo žvilgsnio, ieškančio toly savęs.

 

Tarptautinės mokytojų dienos proga mokytojų kolektyvas pakviestas į muziejų, kuriame iškilmingai atidaryta paroda „Mokytojai irgi buvo mokiniai ...“. Parodą atidarė mokyklos direktorė Vilija Sušinskienė, perkirpdama simbolinę rožinę juostelę. Juostelę laikė mokinės, pasipuošusios sovietinių laikų uniformomis. Šios akimirkos liudininkė ir renginio viešnia buvo Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Milkevičienė.

 

 

Vėliau sveikinimo žodį tarė muziejaus vadovas E. Guntulionis, cituodamas lietuvių kalbos mokytojos Danutės Venclovaitienės atsiminimo žodžius apie buvusią kolegę Aušrą Nekrašienę, kuriuose buvo akcentuojamas gyvenimo įvairovės pajautimas ir žmonių būties laikinumas.

 

Tuoj pat po įžanginių akimirkų nuotraukas kaip bitutės apspito smalsios mokytojų akys, ieškodamos pažįstamų kolegų veidų ir, žinoma, savęs.  Nuotraukose mokytojai galėjo dar geriau pažinti savo kolegas, jų pomėgius ir talentus. Kai kuriuos mokytojus atpažinti buvo nelengva, laiko upė neatpažįstamai pakeitusi, bet iš po balto jaunystės skverno pagelbėdavo švytinčios akys. O juk „Akys – tai langas į žmogaus sielą“ , - teigia liaudies išmintis, jos  pasako daugiau nei žodžiai.

 

Nuotraukų parodą puošė ne tik juodai baltos nuotraukos, bet ir  kiti daiktai: varpelis, kviečiantis į mokyklą, rašalinė, skaitliukai, šimtadienio kalendorius ir visų mėgstamas muziejaus eksponatas –  mokyklinis suolas, kuriam per 80 metų. Mokyklinį suolą papildė 1927 m. elementorius. Mokytojai noriai fotografavosi prie šio legendinio mokyklinio suolo, vartė elementorių.

 

 

Šurmulio sūkury skambėjo akordeono melodija, kurią atliko matematikos mokytojas Artūras Šliažas. Muziejaus vadovai po parodos apžiūros pakvietė mokytojus sužaisti žaidimą „Taip ir ne“, kurio metu geriausiais atpažįstantis savo kolegas  mokytojas  apdovanotas šokoladiniais aukso, sidabro ir bronzos medaliais.

 

Linksma ir gera kartais grįžti į praeities akimirkas, parinkti savo mokyklinio gyvenimo saulės lašelių, su ilgesiu ir meile prisiminti buvusius savo mokytojus, kurie galbūt ir uždegė mumyse norą būti taipogi MOKYTOJAIS...

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai