Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Mokyklos likimas – ant plauko: politikai ragina nenaikinti, meras – matyti kitus prioritetus

Raimonda Bernatavičienė  •    •  16:17, 2022-09-13
Asociatyvi nuotr.
istockphoto nuotr.

Ant plauko pakibo Likiškėlių progimnazijoje veikiančios Rusų šeštadieninės mokyklos likimas. Šios įstaigos koordinatorė Nadiežda Krakovskaja kreipėsį į poltikus tvirtindama, kad ją pasiekė kalbos, jog norima panaikinti jos etatą ir galimai visai nutraukti Rusų šeštadieninės mokyklos veiklą – esą visa tai vyksta Alytaus mero Nerijaus Cesiulio iniciatyva. Tuo tarpu meras teigia, kad permainos yra reikalingos, ir šiuo metu didžiausias dėmesys turi būti skiriamas į miestą sugrįžtantiems emigrantams.

 

„Kaip galima miesto savivaldybės vadovui taip aklai naikinti mūsų ir visų rėmėjų darbą!“ – teigė N. Krakovskaja oficialiame rašte, kurį adresavo savivaldybės tarybos Aplinkos ir plėtros bei Kultūros, švietimo ir sporto komitetams.

 

Aplinkos ir plėtros komiteto posėdžio metu moteris tvirtino, kad apie planus naikinti jos etatą jau yra sulaukusi žinios ir iš Likiškėlių progimnazijos vadovo Gintauto Draugelio.

 

N. Krakovskaja darbui atidavė 20 metų, teigė, kad per šitiek laiko negavo jokių pastabų dėl savo vykdomos veiklos.

 

„Žmogus išties labai stipriai pergyvena, daug metų toji mokyklėlė veikė ir veikia gan sėkmingai. Aš pasidomėjau, kokia šiuo klausimu yra Vyriausybės, Tautinių mažumų deprtamento pozicija. Prašoma vieno – neaštrinti šio klausimo Lietuvoje.

 

Dėl geopolitinių įvykių žmonės dažnai būtent tautybę tapatina su Putinu režimu, jo propaganda. Tačiau kaip tik raginama netapatinti Putino agrsesijos su visa Rusijos tauta. Tad būtų tiesiog gėda uždaryti įstaigą, kuri tiek metų dirba. Išlaikyti tautines mažumas – kiekvienos  tautos garbės ir kultūros reikalas“, - sakė Aplinkos ir plėtros komiteto pirmininkas Sigitas Leonavičius.

 

Jo teigimu, tokie niekuo nepagrįsti sprendimai, kurie vykdomi nepasitarus nei su bendruomene, nei su tarybos nariais, tiesiog prieštarauja Vyriausybės politikai, kadangi kaip tik sukuriama prielaida rusų propagandistams eskaluoti kalbas, kad tautinės mažumos Lietuvoje yra ignoruojamos.

 

„Labai tikimės, kad šis klausimas bus išspręstas. Komiteto vardu pateikėme užklausą Tautinių mažumų departamentui ir laukiame oficialaus atsakymo. Tai – ne tik struktūrinio padalinio mažinimas, šis klausimas turi ir politinį atspalvį. Sprendimas uždaryti Rusų šeštadieninę mokyklą yra niekuo nepagrįstas“, - sakė S. Leonavičius.

 

Tuo tarpu Alytaus meras N. Cesiulis teigė, kad Rusų šeštadieninės mokyklos veikla tiesiog tapo per siaura, ir šiuo metu visus resursus tikslinga skirti kita kryptimi.

 

„Tas etatas nėra naikinamas, tiesiog keičiama forma, kad mes plačiau galėtume mokyti tuos vaikus, kurie iš užsienio su tėvais grįžta gyventi į Lietuvą, Alytų. Galima sakyti – etatas bus perorganizuojamas. Šiuo metu mums kur kas svarbiau yra turėti galimybę intregruoti iš emigracijos grįžtančius žmones, kurių vaikai galbūt visiškai nekalba lietuvškai“, - kalbėjo N. Cesiulis.

 

Pasak miesto vadovo, Alytuje šiuo metu – daugybė ukrainiečių, vis daugiau iš užsienio grįžta emigrantų su vaikais, kuriems lietuvių kalba yra didelė spraga.

 

„Mes niekada neprisirišame prie vieno ar kito žmogaus, tad konkrečius sprendimus, kas ką kuruos, priims mokyklos direktorius. 

 

Visuomet prašėme išvykusių sugrįžti, kurti čia darbo vietas, vesti vaikus į mokyklas. Tėvai labiausiai ir nerimauja, ar jų vaikai galės sėkmingai integruotis į bendruomenę, mokytis, ar bus jiems skiriamas papildomas dėmesys. Tad būtina skirti didesnį dėmesį Likiškėlių progimnazijoje veikiančiam Lietuvybės centrui, kadangi sugrįžtančių iš emigracijos – daug, o jei norime, kad jie pasiliktų, turime įdėti pastangų“, - teigė meras.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai