Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Mokinių tėvai: „Savivaldybė mūsų mokyklą laiko „podukros“ vietoje

Alytaus Likiškėlių progimnazijos mokyklos tėvų bendruomenė  •    •  16:46, 2022-02-21
Likiškėlių progimnazija.
Likiškėlių progimnazijos nuotr.

Pirmadienį Alytaus Likiškėlių progimnazijos mokinių tėvai išplatino viešą kreipimąsi į Alytaus miesto savivaldybės merą, administracijos direktorę, tarybos narius ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėją. Tėvų bendruomenė teigia matanti tendencingą nenorą rūpintis minėtos mokyklos renovacija, nes kitos ugdymo įstaigos remontuotos jau po kelis kartus.

 

Viešai išplatintame rašte teigiama, kad mokymosi aplinka yra vienas esminių kokybiško švietimo veiksnių. Pasak tėvų, švietimo įstatyme numatyta, kad vaikams turi būti sudarytos lygios mokymosi galimybės, o mokyklos steigėjas turi užtikrinti saugias mokymosi sąlygas, tačiau, anot tėvų, savivaldybė Likiškėlių progimnaziją laiko „podukros“ vietoje, nes tai vienintelė mokykla, kuri nėra kapitaliai remontuota nuo pat jos pastatymo, t.y., 1989 metų.

 

Tėvai teigia, kad mokyklos pastatas yra nusidėvėjęs, kelia grėsmę vaikų sveikatai ir saugumui. „Akis bado apgailėtinas pastato vaizdas, byrančios lauko sienos. Daugelyje klasių išplitęs pelėsis, pro kiaurą stogą užliejami kabinetai, dėl kanalizacijos bėdų sklinda dvokas. Reikalinga tvarkyti šildymo, vandentiekio sistemas, elektros instaliaciją“, - rašo tėvai.

 

Tėvai sako pavargę gyventi renovacijos laukimo viltimi, klausia, kodėl vaikai turi daug blogesnes mokymosi sąlygas už kitų mikrorajonų vaikus? Ar tėvai nemoka mokesčių valstybei?

 

„Negi remonto sulauksime tik tada, kai ant vaiko užkris tinko gabalas? Tikimės, kad bus išgirstas tėvų balsas. Be visuotinio viešumo nesitikime pokyčių, todėl kreipsimės į visas Lietuvos Respublikos instancijas, visuomenės informavimo priemones, kad pagaliau nebūtume ignoruojami ir palikti likimo valiai“, - tvirtina tėvų bendruomenė.

 

Tėvų išplatintas raštas ČIA.