Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Mokinių rudens atostogas nutarė paankstinti – taupys šildymo išlaidas

Raimonda Bernatavičienė  •    •  9:45, 2022-10-07
Asociatyvi nuotr.
istockphoto nuotr.

Alytaus mokyklose besimokančių vaikų tėvus pasiekė žinia – rudens atostogos mokiniams bus anksčiau nei planuota. Toks sprendimas priimtas siekiant taupyti mokyklų patalpų šildymo išlaidas,  šildymą bendrojo ugdymo įstaigose įjungiant tik po atostogų. Tiesa, kai kurie tėvai tvirtina, kad atostogų paankstinimas gerokai sujaukė jų planus, mat jie jau buvo suderinę savo atostogų laiką prie numatyto vaikų poilsio, o kai kas – nusirpirkę bilietus kelionei.

 

Kaip teigė Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rimvyda Ališauskienė, pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministrės įsakymu patvirtintą ugdymo planą, mokinių rudens atostogos 2022 metais turėjo prasidėti spalio 31 ir baigtis lapkričio 4 d. įskaitytinai. Tačiau rugsėjo 30 d. vyko švietimo įstaigų vadovų pasitarimas, ir jo metu buvo svarstomas klausimas dėl šildymo išlaidų taupymo mokyklų patalpose.

 

„Vienas siūlomų variantų ir buvo tas, kad ankstinti rudens mokinių atostogas, ir iki jų šildymo mokyklose nepradėti – šildymas prasidėtų tik po atostogų. Mokyklos savo bendruomenėse svarstė įvairius variantus ir spalio 4 d. pateikė siūlymus“, - kalbėjo R. Ališauskienė.

 

Apibendrinus visas nuomones, vienuolika mokyklų mokinių atostogų laiką jau suderino – jos vyks nuo spalio 17 d. Penkios mokyklos savo sprendimo dar nepateikė.

 

„Pagal ugdymo planą, mokykla gali keisti nustatytą atostogų laiką, suderinusi jį su, šiuo atveju, Švietimo ir sporto skyriumi“,- teigė vedėjo pavaduotoja.

 

Pasiteiravus, ar toks atostogų paankstinimas nesukels papildomų rūpesčių savo laiką su vaikais jau iš anksto planavusiems tėvams, R. Ališauskienė teigė, jog suprantama – tam tikrų nepatogumų gali atsirasti, nes dauguma atostogas planuoja iš anksto, derindamiesi prie mokinių atostogų.

 

„Bet ir ta situacija šalyje ir pasaulyje taipogi nebuvo prognozuota. Tai – neeilinis atvejis, ir reikia priimti atitinkamus sprendimus. Manau, kad visos mokyklos lanksčiai pažiūrės į šią situaciją. Ir jei tėvai jau išties pasiruošę kelionei į kitą šalį ar panašiai, tai niekas neuždraus mokiniui kelioms dienoms išvykti su tėvais, juolab kad tikrai yra galimybė atitinkamai pateikti užduotis nuotoliu. Jei vaikas stengsis, ugdymas nuo to nenukentės“, - komentavo R. Ališauskienė.