Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Per mokinių atostogas mokytojai į darbą neina dėl šalčio

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  14:44, 2014-01-03
Alytusplius.lt nuotr.

„Pirmadienį buvau mokykloje, bet ten dirbti neįmanoma – patalpoje apie 14 laipsnių šilumos. Mums niekas nepasakė, kad per žiemos atostogas mokykla bus beveik nešildoma ir galima dirbti namuose. Žinau, kad kitose mokyklose apie tai buvo perspėta iš anksto“, - pasakojo vienos Alytaus gimnazijos mokytoja.

 

Anot jos, tądien mokykloje sustirusi ji pati nusprendė dirbti namuose, taip elgiasi ir kiti kolegos, nors kai kurie priversti eiti į mokyklas, kur per atostogas vyksta seminarai.

 

Tie, kurie ateina, darbe sėdi su striukėmis, nes per šiemetes žiemos atostogas šildymas Alytaus mokyklose sumažintas iki minimalios temperatūros.

 

Anot Alytaus miesto savivaldybės švietimo skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno, šildymas prieš pat moksleivių atostogas yra maksimaliai sumažintas, siekiant sutaupyti.

 

„Šildymas yra sumažintas iki minimalios temperatūrose tose mokyklose, kuriose nevyksta ugdymo veikla, siekiant taupyti Alytaus miesto savivaldybės biudžeto lėšas, kurios ir taip 2013 metais švietimui buvo menkos“, - sakė V. Valūnas.

 

Tokia praktika, kai moksleivių atostogų metu mokyklos šąla, jo teigimu, buvo taikoma ir ankstesniais metais, atsižvelgiant į lauko temperatūrą, nepaisant to, kad mokytojai šiuo laikotarpiu į darbą atvyksta ir atlieka metodinius darbus.

 

Pasak UAB "Litesko" filialo "Alytaus energija" komercijos direktoriaus Antano Krilavičiaus, šildymo temperatūra mokyklose siekia 12-16 laipsnių.

 

„Jeigu niekas tomis patalpomis nesinaudoja, tai ir nešildo. Sekmadienį šildymas bus įjungtas intensyviau ir prišildys“, - teigė A. Krilavičius.

 

Jis patikino, kad atvėsusių patalpų prišildymas sąnaudų nepadidins. 

 

Komentarų nėra