Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Mokesčių inspektoriai tikrins rizikingiausias gamybos įmones

VMI prie FM informacija  •  info@alytusplius.lt  •  10:43, 2014-06-19
Mokesčių inspektoriai tikrins rizikingiausias gamybos įmones
Alytusplius.lt nuotr.

Mokesčių inspektoriai per šiuos ir ateinančius metus patikrins per  300 rizikingiausių gamybos įmonių. Startuojančiu projektu „Skaidri gamyba“ siekiama išaiškinti apdirbamosios gamybos sektoriaus įmones, kurios galimai slepia pridėtinės vertės ir pelno mokesčius neapskaitydamos dalies gautų pajamų ar kitais būdais mažindamos pardavimų vertę.

 

Šiuo metu VMI tikrina maisto produktų, chemikalų ir chemijos, guminių ir plastikinių gaminių gamybos įmones.

 

 „Į projektą buvo įtraukta ir vertinta 5,5 tūkst. apdirbamosios gamybos sektoriaus įmonių. Įvertinus jų deklaruojamų pardavimų ir pirkimų santykį bei kitus duomenis, nustatyta, kad penktadalio   rodikliai kelia tam tikrų įtarimų, o daugiau nei 300 reikalauja išskirtinio mokesčių administratoriaus dėmesio dėl itin žemų veiklos rezultatų. Daugiausia abejonių sukėlė maisto, chemikalų bei chemijos produktų gamybos įmonių rodikliai, aukšta rizika taip pat išsiskiria guminių bei plastikinių gaminių gamybos,  medienos gaminių, baldų ir kamštienos gaminių sekcijos“, - sako Vilniaus AVMI MPD direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Almantas, projekto „Skaidri gamyba“ vadovas. 

 

Pasak M. Almanto, tos įmonės, kurių rodikliai kelia daugiausiai įtarimų, jau artimiausiu metu sulauks mokesčių inspektorių, o likusiųjų veiklos rezultatai bus atidžiai stebimi. Žemesni nei kitų tos šakos įmonių rodikliai kelia pagrįstų įtarimų, kad siekdamos mokestinės naudos įmonės galimai nedeklaruoja visų gautų pajamų, nepagrįstai susimažina mokėtiną PVM ar taiko kitas mokesčių vengimo schemas. Mokestinių tyrimų metu nustačius reikšmingų mokestinių pažeidimų ir tais atvejais, kai per mokesčių administratoriaus nurodytą terminą įmonės geranoriškai nepašalins nurodytų trūkumų, bus imamasi griežtesnių kontrolės veiksmų.

 

Projekto tikslai, pagrindiniai jo įgyvendinimo principai bei bendradarbiavimo galimybės  buvo aptartos susitikimuose su asociacijos „Lietuvos maisto pramonė“, Lietuvos mėsos perdirbėjų  bei Respublikinės langų ir durų gamintojų asociacijų vadovais, ateityje planuojama susitikti su kitomis apdirbamosios gamybos sekcijų įmones vienijančiomis organizacijomis.  Susitikimuose dalyvavusių asociacijų vadovų pastebėjimu, konkurencinio pranašumo gamintojai neretai siekia ir netoleruotinais būdais, taip kenkdami kitiems rinkos dalyviams ir netiesiogiai skatindami nusižengti kitus, todėl tokie kontrolės projektai drausmina ir yra naudingi pačiam skaidrumo principais besivadovaujančiam verslui.

 

Mokesčių inspekcija šiemet vykdo 7 projektus: be naujų - „Skaidri gamyba“, „Atsakinga statyba“, „Nuostolinga įmonė“, „Ratai“, „Šou be šešėlių“, tęsiami 2013 metais vykdyti projektai „Būstas be mokesčių“ ir „Baltieji chalatai“.

Komentarų nėra