Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Modernėjančioje kaimo bendruomenėje – rudens šventė su stebuklais

„Perkūnkalnio“ asociacijos inf.   •    •  8:47, 2019-10-14
Į tradicinę „Perkūnkalnio“ bendruomenės šventę atvyko ir kartu džiaugėsi Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas.
„Perkūnkalnio“ asociacijos nuotr.

Kiekvieną rudenį vieną savaitgalį neįprastai atgyja senoji Pocelonių mokykla. Tą dieną čia į savo tradicinę šventę renkasi „Perkūnkalnio“ bendruomenė, pasidžiaugti nuveiktais darbais, pristatyti savo kūrybą ir įteikti nominacijas labiausia bendruomenei nusipelniusiems jos nariams.  

 

Kelintus metus iš eilės rengiama šventė vadinasi „Pabaigtuvės“, bet pasak bendruomenės pirmininkės Aldonos Jankauskienės, ją būtų galima vadinti ir savąja Padėkos diena, nes kiekvieną kartą susirinkę bendruomenės žmonės daugybę kartų ištaria „ačiū“.

 

Ir šįkart šis žodis nuskambėjo daugybę kartų, nes bendruomenė turi kuo pasidžiaugti ir už ką padėkoti. O šį rudenį progų padėkoti – kaip niekad daug.

 

 

Viena jų – tai prie bendruomenės namų įrengtas vandens gręžinys ir renginių salėje sumontuotas modernus šilumos siurblys „oras oras“. Lėšų šiems darbams atlikti skyrė Alytaus rajono savivaldybė, finansavusi bendruomenės projektą.

 

Už tai „Perkūnkalnio“ žmonės nuoširdžiai padėkojo jų šventėje dalyvavusiems Alytaus rajono savivaldybės merui Algirdui Vrubliauskui, savivaldybės Architekto skyriaus specialistei Giedrei Ilgūnaitei, Daugų seniūnei Irmai Kašėtienei, jos pavaduotojui Tautvydui Jauneikai.

 

 

„Jūs sugebate nustebinti mus ir pasaulį. Jūs turite idėjų, sugebate kurti. Smagu, kad jūs plečiatės, kad prie jūsų bendruomenės prisijungia šiuose kaimuose apsigyvenantys žmonės.
Visada su noru važiuoju pas jus, nes čia labai jauku“, - sakė meras A. Vrubliauskas.

 

Daugų seniūnė I. Kašėtienė taip pat pastebėjo, kad „Perkūnkalnio“ bendruomenėje visuomet labai šilta – ne dėl oro temperatūros, o dėl jaukios atmosferos.

 

Tokioje jaukioje aplinkoje buvo įteiktos padėkos ir bendruomenės nominacijos.

 

 

Jubiliejaus proga meras A. Vrubliauskas pasveikino ir įteikė padėką „Perkūnkalnio“ bendruomenės narei Onutei Luckienei – už meilę savo kraštui, tradicijoms, už išsaugotas ir atliekamas dainas, kurios skamba bendruomenės, seniūnijos ir viso rajono renginiuose.

 

Šventės metu buvo įteiktos nominacijos labiausiai bendruomenei nusipelniusiems, aktyviai jos veikloje dalyvaujantiems žmonėms.

 

 

Kandidatus nominacijoms gauti siūlė patys bendruomenės nariai. „Buvo be galo smagu girdėti, kiek gražių žodžių mūsų žmonės vieni apie kitus, apie savo kaimynus, pasakė, siūlydami juos nominantais“, - sakė bendruomenės pirmininkė.

 

„Perkūnkalnio“ bendruomenėje tradiciškai yra teikiamos penkios nominacijos. Šiemet jos atiteko Onutei ir Jonui Gaveliams, Marytei ir Vladui Kazakevičiams, Vandai Kibauskienei ir Vidai Vaitkevičienei, Angelei Sabestinienei, Romui Jankauskui.

 

 

„Galbūt kai kam iš šalies atrodo, kad bendruomenės veikla – tai tik smagios šventės. Bet tam, kad tokios šventės įvyktų, kad jos vyktų gražioje, jaukioje aplinkoje, kad turėtume kur jaukiai susirinkti, reikia įdėti labai daug pastangų ir kasdienio darbo“, - sakė bendruomenės pirmininkė A. Jankauskienė, pasidžiaugdama, kad „Perkūnkalnyje“ yra daug kūrybingų ir kuriančių žmonių.

 

Šiemetės bendruomenės šventės metu surengta Nijolės Stakėnienės unikalių darbų, sukurtų iš džiovinto šieno ir žolynų, paroda. Ją papildė ir du šiaudiniai „sodai“, kuriuos sukūrė N. Stakėnienės vyras Vidmantas, įgyvendinęs savo seną svajonę ir pradėjęs kurti „sodus“.

 

Penkių nedidelių kaimų gyventojus vienijanti „Perkūnkalnio“ bendruomenė nuolat pasipildo naujais nariais, o šiemet sulaukta kaip niekad gausaus naujų narių būrio – net dešimt.

 

Šventės metu pasveikinta ir neseniai išrinkta Pocelonių seniūnaitė Natalija Juodžiukynienė, dainuotos šio krašto dainos, o didžiausia kulminacija tapo iliuzionisto Algimanto Frankonio surengtas magijos šou, privertęs visus patikėti stebuklais.

 

Projektą „Bendruomenės kūrybiškumo ugdymas rengiant tradicines šventes“ finansavo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra