Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 25 344

Mobilus patikros punktas Alytuje jau veikia – smalsuoliai nepageidaujami

alytusplius.lt inf.  •    •  13:10, 2020-03-24
Mobilus patikros punktas Alytuje pradėjo veikti.
Alytusplius.lt nuotr.

Pirmajai mobilaus patikros punkto darbo dienai Alytuje gauta 30 reagentų. Tiek žmonių ir buvo užregistruota. Punktas savo darbą pradėjo antradienį nuo 12 val. Pirmieji norėjusieji pasitikrinti atvyko gerokai anksčiau, bet buvo išprašyti.

 

Likus pusvalandžiui iki punkto darbo pradžios spaudos konferenciją prie jo surengęs Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis sakė, kad punkte per dieną galima atlikti dvigubai daugiau – apie 60 tyrimų. Bet daroma tiek, kiek gaunama reagentų.

 

Kiek jų bus gauta kitai dienai – neaišku. Nauji reagentai į Alytų bus atvežti vakare, nuvežus tyrimams per šią dieną paimtus mėginius.

 

„Punktas aptarnaus visą Pietų Lietuvą ir labai dėkoju visų savivaldybių merams, kurie sutiko siųsti čia dirbti savo specialistus, savo darbuotojus, kurie kiekvieną dieną čia dirbs ir ims mėginius tyrimui“, - sakė N. Cesiulis.  

 

 

Punkto darbo koordinatorius, Alytaus poliklinikos direktorius Marius Jasaitis patikino, kad visi mėginius imantys medikai aprūpinti reikiamomis apsaugos priemonėmis, kurių turėtų užtekti iki mėnesio galo. Vėliau tikimasi gauti daugiau.

 

Tiesa, klausimas apie pačių punkte dirbsiančių medikų testavimą tebėra atviras. M. Jasaitis užsiminė, kad jie galėtų būti tikrinami momentiniais testais, tačiau jų Alytus kol kas neturi.  

 

M. Jasaitis priminė, kad į šį mobilų punktą gali atvažiuoti tik 1808 užsiregistravę asmenys. Neužsiregistravę nebus priimami. Negali atvažiuoti motociklais, taksi, dviračiais.

 

Kas ir kada atvyksta tyrimui į punktą, sprendžia koordinatoriai, su kuriais susisiekiama registruojantis linija 1808. Su tyrimui užsiregistravusiais asmenimis susiekęs koordinatorius paaiškina, ką atvykdamas asmuo turi turėti.

 

Užsiregistravęs asmuo privalo atvykti nurodytu laiku. Sustoti prie „STOP“ linijos. Čia sutikrinama, ar tas asmuo atvyko, ar paskirtu laiku, pateikiama informacija, kaip turi elgtis toliau.

Atvažiavus į mobilų punktą, pasitinka du komandos nariai, sutikrina asmens duomenis, paaiškina, kaip bus imamas tepinėlis. Paėmus tepinėlį, asmuo iškart išvyksta.  

 

„Tyrimų galėsim paimti tiek, kiek turėsim terpių“, - sakė M. Jasaitis.  

 

Anot jo, kitų savivaldybių patirtis rodo, kad atsakymas gaunamas maždaug per parą.

 

„Labai tikiuosi, kad vien smalsumo vedini gyventojai aplink punktą nevaikščios, o atvykusieji vadovausis nustatytais reikalavimais“, - sakė Alytaus meras N. Cesiulis.

 

Spaudos konferencijos metu jis informavo, kad telefonu buvo susisiekęs su alytiškiu, kuriam nustatytas korona virusas. Vyras sunkių negalavimų nejaučia. Įmonė, kurioje jis dirbo ir grįžęs iš užsienio ėjo į darbą, mero teigimu, šiuo metu veiklos nevykdo. Kur lankėsi ir su kuo bendravo virusu užsikrėtęs asmuo, turi nustatyti ir paskelbti nacionalinis visuomenės sveikatos centras. 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai