Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Mirties „Alitoje“ aplinkybių tyrimas - policijos ir prokurorų rankose

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  17:50, 2019-03-13
Mirties „Alitoje“ aplinkybių tyrimas - policijos ir prokurorų rankose.
alytusplius.lt nuotr.

Skaudžios, žmogaus gyvybę „Alitoje“ nusinešusios nelaimės aplinkybės jau aiškios – Darbo inspekcija baigė savo tyrimą.  Bet galutinį žodį tars teisėsauga, kuri spręs, ar su tragišku įvykiu susijęs asmuo bus traukiamas baudžiamojon, ar administracinėn atsakomybėn.

 

Kaip teigiama AB „MV GROUP Production“ generalinio direktoriaus Algirdo Čiburio komentare, trečiadienį Valstybinė Darbo Inspekcija pateikė oficialias tyrimo išvadas dėl sausio 29 d. nelaimingo įvykio „Alitoje“, kurio metu žuvo ilgametis gamyklos darbuotojas.

 

Išvadose rašoma, kad „Alitos“ darbuotojai nenaudojamose gamyklos patalpose ieškojo skelbimų stendo. Vienas iš darbuotojų užlipo ant išmontuojamų talpų aikštelės, esančios antrame aukšte, kur rado nenaudojamą sklendę, svėrusią apie 17 kg.

 

Darbuotojas nusprendė šią sklendę numesti į pirmą aukštą. Metama žemyn ši pataikė į galvą įmonės katilinės meistrui, tuo metu įėjusiam į patalpas. Nuo patirtos sunkios galvos traumos žmogus ligoninėje mirė.

 

Alytaus policijoje dėl šio įvykio yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neatsargaus gyvybės atėmimo.

 

„Tai kas įvyko „Alitoje“ yra tragiškai pasibaigęs nelaimingas atsitikimas, nuo kurio, deja, neapsaugojo mūsų įmonėje periodiškai vykstantys darbo saugos mokymai, taikomos priemonės ir skatinama saugaus darbo kultūra bei reguliariai vykdomi patikrinimai“, - pranešime teigia A. Čiburys.

 

Anot jo, įmonė, kaip darbdavys jaučia labai didelę atsakomybę už savo darbuotojų sveikatą ir saugumą, todėl reaguodami į situaciją, planuojame didinti darbo saugos mokymų skaičių, peržiūrėti blaivumo tikrinimo procedūras ir jas griežtinti bei imtis papildomų prevencinių priemonių, kuriomis dar labiau užtikrintume darbo aplinkos saugumą. Įmonėje buvo ir bus griežtai taikoma „nulio promilių“ politika, o pažeidimai nebus toleruojami.

 

Tiriant nelaimės aplinkybes, Valstybinės teismo medicinos tarnybos Alytaus skyrius žuvusiojo kraujyje nustatė 0,61 promilės etilo alkoholio.

 

VDI Alytaus skyriaus vadovas Vytautas Gegužis patvirtino, kad tyrimas jau yra baigtas. Patvirtinus tyrimo išvadas VDI jas perduos prokuratūrai, kuri spręs dėl tolesnės atsakomybės.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai