Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 14 130

Miesto valdžia po šimtadienio: jau galima kritikuoti pilna burna

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  16:54, 2019-07-26
Miesto vadovai dalinosi įspūdžiais po 100 dienų valdžioje.
AlytusPlius.lt nuotr.

Penktadienis – naujosios miesto valdžios šimtadienis. „Nuo šiol jau bus galima kritikuoti pilna burna“, - juokavo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, kartu su komanda šimtadienio spaudos konferenciją surengęs prie Didžiosios Dailidės ežerėlio.

 

Po 100 dienų galima kritikuoti pilna burna

 

„Praėjo šimtas dienų, jau galima mus pilna burna kritikuoti. Kai kurie tai darė ir nuo pirmos dienos. Viskas gerai, politika yra politika“, - juokaudamas pokalbį apie 100 dienų valdžioje pradėjo meras.  

 

Pasikalbėti ir atsakyti į klausimus jis į prie Didžiosios Dailidės esantį vandenlenčių parką žiniasklaidos atstovus pakvietė neatsitiktinai. Į teritoriją prie Dailidės intensyviai dairosi investuotojai, turintys planų, ką pasiūlyti alytiškiams.

 

Tiesa, konkrečiai įvardinti kas, kur ir kaip bus, valdžia dar nesiryžo – nesinori per daug prišnekėti, kol dar nėra nieko apčiuopiamo. O jei ims ir nepavyks?

 

Konkrečių vardijamų nebuvo ir kalbant apie per 100 dienų nuveiktus darbus. Meras teigė, kad tai yra per trumpas laikas padaryti kažką labai reikšmingo, o mažesniais darbais girtis jie nenori.

 

„Nesame tie, kurie numatę keisti viską, kas yra padaryta. Atėjome ne tik į valdžią – atėjome tarnauti žmonėms. Tęsiame anksčiau pradėtus darbus ir imamės naujų. Tačiau niekas taip greitai nevyksta“, - sakė N. Cesiulis, pripažinęs, kad ir komanda dar nėra pilna. Viliamasi, kad rugpjūčio mėnesį bus paskirtas dar vienas administracijos direktoriaus pavaduotojas. Taip pat darbą turėtų pradėti vienas ar du mero patarėjai.

 

Šimtadienio „vinis“ – LEZ steigimas

 

O kol nuveiktų darbų ataskaitą visuomenei teikti dar anksti, merui teko atsakyti į klausimus, kurie daugiausia sukosi apie ketinimus Alytuje, aerodromo teritorijoje, steigti Laisvąją ekonominę zoną (LEZ).

 

„Noriu pabrėžti, kad sprendimui rengti LEZ galimybių studiją vienbalsiai pritarė visi tarybos nariai, kurie dalyvavo posėdyje, nes dabar jau girdžiu, kad kažkas nepritarė, kažkas prieštarauja. Dabar vyksta galimybių studijos parengimo viešasis pirkimas. Mes norime, kad studija būtų kokybiška, su visais reikalingais skaičiais, kad galėtume atsakyti į klausimus, kokią naudą miestui duotų LEZ, kiek jis užimtų ploto, kaip pavyktų jį įveiklinti, kur reikėtų nutiesti aplinkkelius, kad transportui nereikėtų važiuoti per miestą“, - kalbėjo meras.

 

Parengus studiją, būtų galima palyginti, kokią pridėtinę vertę miestui kuria aerodromas ir kokią ją suteiktų LEZ. Dėl LEZ įkūrimo sprendimą priimtų savivaldybės taryba ir Seimas.

 

Paklaustas, kaip vertina tai, kad LEZ kurti ruošiasi ir Alytaus rajono valdžia, tvirtinanti, kad tam turi visas galimybes, N. Cesiulis kaimyninės savivaldybės vadovo veiksmų vertinti nesiėmė. Tik atkreipė dėmesį į tai, kad Alytaus rajone yra trukdžių, dėl kurių LEZ lengva ranka neįsteigsi.

 

„Aš esu Alytaus meras ir orientuojuosi į savo miesto žmonių gerovę. Mes turime jiems sukurti darbo vietas, grąžinti emigrantus namo. Ta linkme ir einame“, - teigė N. Cesiulis, patikinęs, kad investuotojų, kurie teiraujasi apie LEZ, skambučių sulaukia kone kasdien.

 

Pokyčiai švietimo srityje: žodis „uždaryti“ netinka

 

Dar vienas opus klausimas Alytui – švietimo tinklo optimizavimas. Daugybę metų svarstomas, bet kardinalių sprendimų iki šiol nepriimta. Klausimas, kiek ugdymo įstaigų mieste turėtų būti uždaryta, nepriimtinas ir dabartiniams miesto vadovams – jie tvirtino, kad reorganizavimas neišvengiamas, tačiau žodis „uždarymas“ čia netinka.

 

„Ką reiškia uždaryti? Paleisti į gatvę mokytojus, vaikus? Ne, to nebus. Jie bus perkelti dirbti ir mokytis kitur“, - sakė savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys.  

 

„Variantų yra įvairių: keisti pastato paskirtį, organizuoti juose kitas veiklas. Tai nereiškia, kad jie liks tušti. Gal kai kas mano, kad pertvarkos metu sutaupytas lėšas skirsime LEZ kūrimui, infrastruktūrai ar kažkam kitam. Anaiptol – tos lėšos būtų skiriamos švietimo kokybės gerinimui“, - tvirtino Alytaus mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

 

Šimtadienyje buvo kalbų ir apie paminklo Dainavos apygardos partizanams likimą, ir apie bendruomeniškumo stiprinimą Alytuje ir apie tai, kas per šias 100 dienų labiausiai įsiminė miesto vadovams.

 

Norų daug, galimybės ribotos

 

Meras juokaudamas prisiminė, kad atvejų būna pačių įvairiausių. Jam jau yra tekę atsakyti į klausimus, kodėl medžiai auga ne į tą pusę ar pažadėti, kad jis teisingumą padarys visoje Lietuvoje. Tačiau visi susitikimai, bendravimas su žmonėmis ir sprendimų ieškojimas būna įsimintini vis kitaip.

 

J. Šukevičienė tvirtino, kad per pirmąjį mėnesį ji puikiai suprato, kokie dideli yra gyventojų poreikiai ir kokios ribotos galimybės visiems padėti.

 

„Nauja valdžia, tad natūralu, kad vyksta susitikimai, prisistatymai, sulaukiame daug prašymų. Per pirmąjį mėnesį, aš suskaičiavau, kad pagal išgirstus prašymus vien mano kuruojamose srityse reikėtų daugiau kaip milijono eurų. Ir tikrai nėra taip, kad žmonės prašytų ko nors nerealaus, jie prašo tik to, kas yra būtina, reikalinga. Ir norisi padėti visiems, bet galimybės, deja, su norais prasilenkia“, - kalbėjo J. Šukevičienė.

 

 

Vicemeras Š. Klėgeris pastebėjo, kad problemų kyla ir dėl to, kad žmonės per mažai kalbasi vieni su kitais, nesistengia įsiklausyti.

 

„Norėčiau paraginti alytiškius labiau vieniems kitus suprasti, ieškoti kompromisų. Jeigu reikia, mes visada tarpininkaujame, kalbamės, bet tinkamą sprendimą turi rasti jie patys. Mes galime pakonsultuoti, bet savivaldybė stebuklingų pasiūlymų, kaip išspręsti visas problemas, neturi“, - sakė Š. Klėgeris.

 

Jam antrino ir R. Juonys, pasigendantis žmonių supratingumo. Žmonės patys sukelia problemas, o po to ieško, kas jas išspręstų, nors galėtų susėsti, pasikalbėti ir rasti išeitį.

 

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė šiuo metu nemažai bendrauja su bendruomenių atstovais dėl mieste suplanuotų įrengti požeminių konteinerių. Susidarė įspūdis, kad žmonės norėtų, jog savivaldybė pati pasirūpintų jų surinktų atliekų surinkimu be jokių konteinerių. O kai kas pasiūlė šiukšles atnešti ir į kabinetą.

 

Tačiau miesto vadovai įsitikinę, kad kai nori, sprendimą randi net ir sudėtingiausiose situacijose. O alytiškiai juk dzūkai – sukalbami ir geros „dūšios“. Ir daugelis patirčių, pokalbių su jais paliko tik teigiamą įspūdį. Ir tokių įspūdžių bus dar labai daug, nes praėjo tik 100 dienų. O geri ar nelabai jie bus, parodys laikas.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra