Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Metų mokytojas: pedagogo profesiją brangina, nors tenka skinti ir braškes

Daina Baranauskaitė, Edvinas Dainauskas  •    •  12:37, 2023-03-19

2023-ųjų metų Lietuvos mokytojo apdovanojimą savo kategorijoje pelnęs Arūnas Narauskas – itin charizmatiškas, kūrybingas, teigia labai branginantis pedagogo profesiją, nors vasaromis ir tenka skinti braškes užsienyje, kad galėtų daugiau užsidirbti.

 

„Aš labai myliu savo mokinius smaragdinėmis akimis. Darbas teikia džiaugsmą, o vasaromis, skindamas braškes, tikrai nesiskundžiu. Juk viskas priklauso nuo tavo požiūrio. Turiu ir materialių svajonių, tad mokslo metais dirbu pagal profesiją, o vasarą – tenka ir nugarą lenkti. Bet viskas gerai“, - sako A. Narauskas.

 

Savo jaukiuose namuose laidos „Gyvenimo receptas“ kūrybinę grupę priėmęs A. Narauskas nustebino ypatingomis dzūkiškų patiekalų vaišėmis, kalbėjo apie profesijos pasirinkimą.

 

„Svajojau apie aktoriaus karjerą, vis tik, artimos aplinkos paragintas, tapau mokytoju. Mano istorija tikrai įdomi, mat mokytoju pradėjau dirbti vos 17 metų. Tik po to baigiau bakalauro ir magistro studijas. Vis dėlto  svajonę vaidinti teatre – įgyvendinau. Paragintas vaikų, sukūriau savo teatrą“, - pasakoja A. Narauskas.

 

A. Narauskui – nesvetimos ir ekologinės atsakomybės temos. Kaip mokytojas vaikus moko atsakingo vartojimo, kalba apie rūšiavimo reikšmę, džiaugiasi, kad ir Simne galimybės tik didėja, mat iki kovo pabaigos Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro specialistai individualių namų gyventojams netrukus išdalins 285 konteinerių ir kibirėlių komplektus maisto atliekoms, daugiabučių gyventojams – bus išdalinti kibirėliai maisto atliekoms.

 

Apie pedagogo ir darbą užsienyje, apie A. Narausko kūrybą, svajones – žiūrėkite laidoje „Gyvenimo receptas“.