Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 009

Meteliuose – „vėžliakasis“. „Derlius“ žiemos Lietuvos zoologijos sode

Metelių regioninio parko direkcijos inf.  •    •  13:25, 2019-10-04
Meteliuose iškasti vėžliukai žiemos Kauno zoologijos sode.
Metelių regioninio parko direkcijos nuotr.

Metelių regioninio parko direkcijos ir Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai pirmomis spalio dienomis iškasė dalį vasaros pabaigoje iš kiaušinių išsiritusių vėžliukų. Buvo iškastos 5 balinių vėžlių dėtys, iš kurių į Lietuvos zoologijos sodą iškeliavo 42 baliniai vėžliukai. 

 

Šiais metais buvo pagerintas ir didžiausios, rastos per devynerius paskutinius metus, dėties rekordas - iškasta net 17 gyvybingų vėžliukų. Paprastai vienoje dėtyje būna 8-12 kiaušinių, iš kurių dar ir ne visi būna apvaisinti. Iškasti vėžliukai į gamtą bus paleisti 2020 metų birželį.

 

Pietų Lietuvoje balinių vėžlių patelės kiaušinius deda smėlėtos kalvos šlaite gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje. Vėžliukai išsirita vasaros pabaigoje, tačiau dažniausiai lieka žiemoti 10 cm po žeme. Pirmąją žiemą didelė dalis išsiritusių vėžliukų gali žūti dėl permainingų žiemos orų ar plėšriųjų miško gyvūnų.

 

Siekiant padidinti balinių vėžlių populiaciją, 2017 m. spalio mėnesį prasidėjo projektas „Gamtosauginių bei gamtotvarkinių priemonių įgyvendinimas išsaugojant ir pagausinant balinių vėžlių bei raudonpilvių kūmučių populiacijas“. Vienas iš jo tikslų yra išauginti ir grąžinti į gamtą virš 320 raudonpilvių kūmučių ir 300 balinių vėžliukų.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra