Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Merų konferencijoje – apie valstybės reikalus

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  13:22, 2022-09-03
Meras A. Vrubliauskas dalyvavo Lietuvos merų konferencijoje, kuri buvo surengta Vilniaus miesto savivaldybės vadovo R. Šimašiaus iniciatyva.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas vakar, rugsėjo 2 d., dalyvavo Lietuvos merų konferencijoje, kuri buvo surengta Vilniaus miesto savivaldybės vadovo Remigijaus Šimašiaus iniciatyva.

 

Kartu su kolegomis iš 34 kitų savivaldybių, premjere Ingrida Šimonyte, vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite ir kitais pranešėjais kalbėta apie šalies aktualijas, energetinį tvarumą, resursų taupymą. Savivaldybių vadovai dalinosi patirtimi, nes, pasak Ministrės pirmininkės I. Šimonytės, kiekviename regione yra gerosios praktikos pavyzdžių, jais reikia dalytis, ir tai padeda valstybei pasiekti bendrų tikslų.

 

Premjerė sakė, kad savivaldybėms ir miestams yra svarbu išlaikyti savo unikalumą, tačiau „tuo pačiu metu nebijoti keistis, priimti iššūkius, kurie dažnai ištinka mus visus vienu metu – ar tai būtų pandemija, nelegali migracija, energetinis karas“.

 

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pažymėjo, jog krizių, ekstremalių situacijų fone svarbus tarpusavio bendradarbiavimas tarp savivaldybių ir Vyriausybės.

 

„Vyriausybė parengė ir šiuo metu Seime yra svarstomas krizių valdymo modelis. Tai reiškia, kad savivaldybės bus dar labiau įtrauktos, ir bus dar glaudesnis bendradarbiavimas šitame procese“, - sakė A. Bilotaitė.