Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Mero susitikime su daugiabučių pirmininkais – apie šildymo iššūkius, parkavimą ir kitus reikalus

AlytusPlius.lt informacija; Alytaus miesto savivaldybės info.  •    •  9:49, 2022-09-22
Meras susitiko su daugiabučių namų bendrijų pirmininkais. Apie šildymo iššūkius kalbėjo Alytaus šilumos tinklų generalinis direktorius Mindaugas Nevardauskas.
AlytusPlius.lt nuotr.

Į Alytaus miesto teatro salę trečiadienį sugužėjo daugiau kaip 200 daugiabučių bendrijų pirmininkų, kurie atsiliepė į mero kvietimą susitikti ir gyvai pasikalbėti apie jiems kylančias problemas ir kaip jas spręsti.

 

„Kiekvieną dieną sulaukiu elektroninių laiškų ir skambučių, kiekvieną savaitę – vizitų iš daugiabučių bendrijų. Vieni nori didinti aikšteles, kiti neranda kompromiso su kaimynais, tretiems medis trukdo, ir taip be galo be krašto liejasi klausimai.

 

Todėl pakvietėme visus susirinkti ir į dažniausiai pasikartojančias užklausas tiek aš, tiek kiti specialistai atsakė visiems vienu ypu“, - sakė meras Nerijus Cesiulis.

 

Su pirmininkais buvo kalbama apie problemas, kylančias su namo admininstratoriais. Pažadėta suteikti pagalbą, pakonsultuoti teisiniais klausimais. Gyventojams priminta apie galimybę įsirengti automobilių stovėjimo, krepšinio aikšteles, apšvietimą ar pavėsinę dalinio dalyvavimo būdu, kada 60 proc. lėšų padengia savivaldybė, 40 – gyventojai.

 

Aikštelių ar kitų objektų įsirengimui dalinio dalyvavimo būdu savivaldybė per ketverius metus jau yra skyrusi 713 458 Eur. Taipogi buvo akcentuota, kad siekiant taupyti pinigus ir paremti gyventojus – verslo subjektams dalinis finansavimas neteikiamas.

 

Daugiaubučių namų bendrijų pirmininkams taip par rūpėjo su medžių genėjimu ir pjovimu, šienavimu ir teritorijų priežiūra žiemos metu susiję klausimai.

 

Daug dėmesio sulaukė ir artėjantis šildymo sezonas bei laukiantys iššūkiai. Pirmininkams buvo paaiškinta, ko tikėtis, jie nuraminti atsakant į klausimus.

 

Kalbėta ir apie šoninio parkavimo galimybes, kaip pavyzdį nurodant aikšteles Šaltinių ir Topolių gatvėse. Įvardinta, kur tokį parkavimo būdą būtų galima plėsti ateityje. Taip pat aptartos pėsčiųjų ir dviračių takų tvarkymo, įrengimo galimybės.

 

„Daugiabučių bendrijų pirmininkai dabar galės tvirtai apginti savo teises, pasiūlyti savo bendrijai modernius sprendimus, o iškilus problemai – žinos, kur kreiptis atsakymų. Juk kuo daugiau turi informacijos, tuo greičiau priimami sprendimai. Nutarėme, kad tokie susitikimai turėtų vykti nuolat“, - teigė miesto vadovas.