Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Mero įrašas facebooke sukėlė diskusijų audras: sureagavo ir Policijos generalinis komisaras (PAPILDYTA)

Raimonda Bernatavičienė  •    •  11:13, 2023-09-22
Asociatyvi nuotr.

Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio ketvirtadienio vakarą paskelbtas įrašas socialiniame tinkle sukėlė tikrą diskusijų audrą. Miesto vadovas išsakė abejones dėl planuojamų reformų, kurios palies ir policijos pareigūnus. Į mero pasisakymą komentaruose sureagavo netgi Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

 

„Nuolat kalbama apie regionus, kaip svarbu juos stiprinti, tačiau kalbos nuo darbų labai skiriasi. Regionai yra apeinami ir silpninami. Nerimą kelia valdančiųjų užmojis padaryti dar vieną reformą – policijos reformą – ir panaikinti Alytaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Jie teigia, kad Alytaus kriminogenine situacija ir gyventojų saugumu pasirūpins Kaunas. Tikrai?“, - viešą klausimą socialiniame tinkle kėlė N. Cesiulis.

 

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad šiuo metu Alytus yra vienas saugiausių miestų Lietuvoje.

 

„O kaip bus po reformos? Ar mūsų mieste bus saugiau, bus greičiau reaguojama į įvykius, gal gyventojams bus paprasčiau, nes ikiteisminiai tyrimai bus koordinuojami iš Kauno? Abejoju“, - nuogąstavimus išreiškė meras.

 

Po mero įrašu facebooke – ir policijos generalinio komisaro atsakas

 

Į N. Cesiulio įrašą socialiniame tinkle facebook sureagavo ir atsaką komentare parašė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis, kuris teigė, kad „Alytaus policijai nereiks jokių Kauno leidimų reaguoti į įvykius ir tirti nusikaltimų. Atvirkščiai – kai reikės pagalbos, atskleidžiant rimtesnį nusikaltimą – vietiniams padės jungtinės apygardos pajėgos. Dar vienas dalykas – dabartinis apskrities policijos komisariatas rūpinasi ir atsakingas už visą apskritį, įgyvendinus pokyčius – bus įsteigtas Alytaus rajono policijos komisariatas, kuris bus atsakingas tik už miestą ir rajoną, tad dar daugiau dėmesio galės skirti alytiškių saugumui ir prevencijai“.

 

 

Netrukus viešai komentarą pateikė ir Policijos generalinis komisaras R. Požėla.

 

„Nors mano kolega Ramūnas Matonis labai tiksliai viską pakomentavo, bet pridėsiu dar nuo savęs. Gerb. mere, lygiai prieš metus mūsų komanda buvusi atvykusi pas Jus ir labai tiksliai ir aiškiai sudėliojo visus akcentus dėl pokyčio projekto. Nuo to laiko niekas nepasikeitė, akcentai tie patys – vietoj apskrities komisariato būtų įsteigtas komisariatas, kuris aptarnautų tik miestą ir rajoną ir kuris būtų sudėtinė Kauno apygardos policijos dalis. Apygardos, su visais jos kiekybiniais ir kokybiniais pajėgumais. Efektas – Jūsų mieste būtų daugiau kokybės ir kiekybės, t.y. daugiau paslaugos, daugiau saugumo“, - rašė R. Požėla.

 

Komisaras taip pat pažymėjo, kad be visa ko, VST patapus sudėtine policijos dalimi – ženkliai paprastesnis taptų ir dabartinių kolegų pasitelkimas bendriems viešojo saugumo klausimams spręsti.

 

„Gerb.mere, kyla klausimų – bent kada privažiuosiu ir atsakysiu į visus Jūsų ir bendruomenės klausimus. Sėkmės darbuose!“, - rašė R. Požėla.

 

 

Meras N. Cesiulis: pareigūnai nerimauja

 

Nors Alytaus meras šiuo metu atostogauja, penktadienio rytą jis AlytusPlius.lt pateikė savo poziciją dėl susidariusios situacijos ir kilusių diskusijų komentaruose.

 

„Prieš metus laiko man teko bendrauti su komisaru ir išgirsti apie reformą, tačiau man teko bendrauti ir su paprastais policijos darbuotojais. Aš pats kiekvieną dieną gyvenu su policijos pareigūne. Yra daugybė klausimų, kurie yra neatsakyti, policijos pareigūnai yra sunerimę, jie kreipėsi į mane, prašo aiškumo, ir šioje vietoje man ne tas pats, kas vyksta mūsų mieste. Kiekviena reforma turėtų būti išdiskutuota, o šiuo atveju viskas vyksta pakankamia skubotai ir greitai“, - kalbėjo meras N. Cesiulis

 

Jis teigė, kad kiekviena reforma regione visgi paliečia labai skaudžiai, naikinamos aukščiausio lygio darbo vietos. Be to, kyla klausimas ir dėl nusikalstamumo. Pasak mero, esame viena saugiausių apskričių, tačiau kaip viskas vyks po reformos? Kaip reaguosime, dirbsime, kas administruos, ar iš Kauno bus lengviau žinoti, kas vyksta Alytuje ir visoje apskrityje? Meras primena, kad mieste jau nebeliko areštinės ir svarstė, ar yra geriau, kad sulaikytąjį kažkas turi vežti į Kauną. 

 

„Yra parengtas sprendimo projektas. Pažiūrėkime, ką sako Seimo nariai. Daugelis nepritaria, girdime nemažai minčių, kad ši reforma niekur neveda. Kalbant apie regioninę politiką,  ar tikrai turime viską uždaryti, o po to sakyti „aukite regionai“. Šiuo atžvilgiu regioninę politiką įsivaizduoju visiškai kitaip. Manau, kad tai yra dar vienas dalykas, kai bandoma regionų sąskaita išlaikyti Vilnių ir Kauną. Ir kai kurie daug metų dirbantys policijos pareigūnai, kuriems sako, kad galėsite dirbti Kaune, jie visiškai to neplanuoja ir ketina verčiau išeiti į pensiją, o juk žinome, kaip mums trūksta pareigūnų profesionalų. Tad turime iššūkių, kuriuos reikia spręsti, diskutuoti. Ir kai sakoma, kad bus geriau, aš nesu naivus ir labai tuo abejoju, nes puikiai matau, kaip vienokios ar kitokios reformos – mažinimai, jungimai – daro įtaką miestams. Ir deja, nebūtinai teigiama linkme “, - sakė meras.

 

Policijos departamento komentaras:

 

„Planuojama, kad įgyvendinus pokyčius, bus panaikintas Alytaus apskr. VPK, o įsteigtas Alytaus miesto ir rajono policijos komisariatas. 

 

Svarbu pabrėžti, kad Alytaus apskr. VPK aptarnavo visą apskritį, o įkurtas naujas miesto ir rajono policijos komisariatas aptarnaus tik miesto ir rajono gyventojus, tad gyventojams ir jų saugumo užtikrinimui bus galima skirti dar daugiau dėmesio.

 

Darbuotojų skaičius neturėtų sumažėti, neplanuojama atleisti nei vieno pareigūno, fizinė jų darbo vieta nesikeis, liks Alytuje, keisis tik jų pavaldumas, kas neturės jokios įtakos alytiškių saugumui. Jau šiuo metu turime pavyzdžių, kai tam tikros funkcijos buvo centralizuotos Policijos departamente, tačiau darbuotojai liko dirbti ten pat – regionuose.

 

Mero pasakymai, kad Alytaus policijai reikės kažkokių leidimų iš Kauno, ar į smurto artimoje aplinkoje įvykius turės reaguoti pareigūnai iš Kauno, neatitinka tikrovės. Pajėgos iš Kauno policijos galėtų būti pajungtos tik esant būtinybei, tiriant sunkius ar labai sunkius nusikaltimus, padedant užtikrinti viešąją tvarką didesnių renginių metu ir kitais pan. atvejais“.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai