Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Mero atsakas dėl svečio iš Kongo: „Nieko nežadėjome – ir neketiname“

Alytaus miesto savivaldybės informacija  •    •  11:31, 2023-02-10
N. Cesiulis.

Sulaukus didelio dėmesio dėl Kongo Demokratinės Respublikos verslininko ir Kolvezio miesto savivaldybės darbuotojo Marley Mwewa vizito Alytaus miesto savivaldybėje, Alytaus miesto savivaldybė nori pabrėžti, kad šis susitikimas buvo tik pažintinis ir neįpareigojantis nei politiškai, nei ekonomiškai.

 

„Mes su Afrika nebendraujame, tai yra mums per tolima šalis, ir apie jokį bendradarbiavimą negalvojame. Žinome, ką palaiko Kongas. Daug kas nori su mumis bendradarbiauti, bet tai nereiškia, kad mes norime su visais tai daryti. Tad šiuo atveju jokių pažadų Kongui nedalinome ir net neketiname, mat skiriasi požiūriai į daugelį dalykų. Ne veltui aš jau metus švarko atlape segiu ženkliuką su Ukrainos vėliava“, - sakė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

 

Meras sulaukė prašymo iš Alytaus kolegijos priimti jų buvusį užsienio studentą iš Afrikos, nenurodant nei atstovo šalies, nei jo vizito tikslo.


​Miesto savivaldybės administracija ir vadovai dažnai sulaukia įvairių pasiūlymų, tiek iš užsienio, tiek ir Lietuvos verslininkų, kurie ne visada atitinka miesto poreikius, bet jie yra išklausomi, o apsvarsčius būna priimamas sprendimas.


​Alytaus miesto savivaldybė visapusiškai palaiko kovojančius už Ukrainos laisvę tiek įvairia parama, tiek priimant pabėgėlius iš Ukrainos. Primename, kad būtent Alytuje atsidarė pirmasis pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras, kuris vienintelis iki šiol veikia visoje Lietuvoje. Alytaus broliui miestui Kremenčiukui nuolat siunčiama humanitarinė pagalba, o Rusijos karinė agresija ir jos veiksmai yra griežtai pasmerkti.


​Taip pat Alytus turi jau užtektinai miestų-partnerių, todėl nėra ketinimų prijungti dar vieną, kuris nėra nei ekonomiškai, nei kultūriškai ar dar kitaip susijęs su Alytumi.


​M. Mwewa lankėsi pas Alytaus miesto merą kaip buvęs Alytaus kolegijos studentas, kuris po metų, praleistų čia, miestui jaučia šiltus jausmus ir norėjo papasakoti, kaip sekasi pritaikyti įgytas žinias, išreiškė norą ir ateityje nepamiršti Alytaus. Pabrėžiame, kad šis asmeninis M. Mwewa vizitas neturėjo ir neturės politinių sąsajų susijusių su Kongo vykdoma užsienio politika.