Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Merą nustebino kultūristo gyvenimo istorija: „Žmogus sugebėjo pakilti iš dugno“

Parengta pagal Alytaus miesto savivaldybės informaciją  •    •  18:45, 2022-01-20
Meras N. Cesiulis ir kultūristas Tadas Jefišovas.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Alytaus meras Nerijus Cesiulis pasidalino kiek neįprasta nuotrauka iš Alytaus miesto savivaldybės. Šalia miesto vadovo – raumeningas, viršutinius drabužius nusirengęs sportininkas – kultūristas Tadas Jefišovas.

 

„Šalia manęs – alytiškis, vertas aplodismentų. Ne tik dėl pavydėtinai ištreniruoto raumenyno. Šis žmogus sugebėjo pakilti iš visiško dugno. Vartojo narkotikus, gėrė, miegojo rūsiuose, rinko butelius iš konteinerių, prašė išmaldos prie prekybos centrų, vogė net iš pačių artimiausių žmonių. 8 metus praleido įvairiuose kalėjimuose. Jį nuo mirties išgelbėjo netikėtai gautas laiškas. Mamos laiškas“, - rašė socialiniame tinkle nuotrauka pasidalinęs miesto vadovas.

 

Kaip rašo meras, dabar alytiškis T. Jefišovas – tarp 7 geriausių pasauly kultūristų, pelnęs Lietuvos čempiono titulą. Jau penkerius metus jis aktyviai sportuoja, sveikai maitinasi, turi šeimą, svajoja baigti mokyklą ir tapti pasaulio kultūrizmo čempionu.

 

„Tiesą pasakius, savo darbe kasdien sutinku daugybė žmonių. Visi su savomis istorijomis, vargais ir džiaugsmais. Tačiau Tado istorija ir šokiruoja, ir įkvepia. Linkiu jam įgyvendinti savo svajones, skinti laurus ir toliau garsinti Alytaus vardą pasaulyje!“ - teigė N. Cesiulis.

 

PAPILDYTA

 

Vaikystėje intensyviai sportavęs ir buvęs dziudo bei Muay Thai čempionu T. Jefišovas vėliau nugrimzdo į gilų dugną. Alkoholis, narkotikai, vagystės, kalėjimas, miegojimas gatvėse – toks buvo jo gyvenimas, kol nusprendė, kad reikia stotis ant kojų ir pradėti intensyviai sportuoti. Šiandien trisdešimt devynerių Tadas klasikinio kultūrizmo taurės konkurse Lietuvoje jau laimėjo pirmąją vietą, o Pasaulio klasikinio kultūrizmo čempionate užėmė septintąją vietą.

 

Ketvirtadienį Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis ir mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė susitiko su Tadu, už pasiekimus sporte ne tik įteikė padėką, bet ir išklausė jo gyvenimo istoriją.

 

„Girdėjome apie nelengvą jūsų gyvenimo įstoriją, norime pasidžiaugti, kad garsinate miestą ir miestas tuo didžiuojasi. Manome, kad šie pirmieji pasiekimai yra ne paskutiniai ir turite gyvenime kur kas daugiau tikslų. Nesustokite“,- susitikimo su sportininku metu sakė N. Cesiulis.

 

Ant Tado kūno išlikusios žymės, kurios simbolizuoja nelengvą jaunystę ir nueitą sunkų kelią, kuriuo jis nesididžiuoja, tačiau dabar turi galimybę papasakoti jaunimui, kad narkotikai ir alkoholis gali privesti prie kraštutinumų ir ne visiems suteikiama galimybė iš jų išbristi bei atsistoti ant kojų. Tado teigimu, prieš keletą metų jis, sėdėdamas kalėjime nebetikėjo, kad kažkas jo gyvenime dar gali pasikeisti, tačiau jis gavo laišką iš mamos, kuris padėjo nuvyti blogas mintis ir atversti kitokio gyvenimo puslapius.

 

Pradžia buvo sunki, nes nebuvo žmonių, kurie jį motyvuotų, reikėjo kliautis tik savimi. Daug dėmesio skyrė ne tik fiziniam pasirengimui, bet ir jo parodymui – kartais net naktį keldavosi ir mokėsi teisingo pozavimo.

 

Išėjęs iš kalėjimo, jis pakeitė draugus, sukūrė šeimą, atsisakė alkoholio ir pradėjo sveikai maitintis.

 

Šiuo metu Tadas turi dvi svajones – baigus mokyklą, užsiimti trenerio darbu bei tapti Pasaulio klasikinio kultūrizmo čempionu.

 

Tadui Jefišovui buvo įteikta mero padėka ir savivaldybės atminimo dovana.