Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Menininkės R. Indrašiūtės keramikos paroda „Molio sakmės Merkinėje“

Rūta Averkienė  •    •  8:15, 2020-06-24
R. Indrašiūtė savo darbų parodoje.

Dzūkijos nacionalinio parko „Šalcinio“ galeriją Merkinėje papuošė netoliese tarp šilų pasislėpusiame Maksimonių kaime gyvenančios ir kuriančios talentingos menininkės Rūtos Indrašiūtės gausi keramikos kūrinių paroda „Molio sakmės Merkinėje“.

 

 

Nuostabiausi darbai – skulptūros, puodynės, graliai, lėkštės, puodeliai ir švilpynės, jų subtilus dekoras tikrai pakerės kiekvieną, atėjusį į šią parodą. Rūta savo kūrinius dekoruoja taip, tarsi nematoma Kūrėjo ranka vedžiotų jos teptuką. Paukšteliai, žvėriukai, žalčiukai, įvairiausi žolynai ir augalėliai, žvaigždėtas dangus, saulė, mėnulis – tarsi visa gamtos kūrinija, kurią menininkė taip myli, sutūpė ant unikalių Rūtos kūrybos darbų.

 

 

Daugžodžiauti nemėgstanti menininkė prasitarė, kad visos jos kūrybinės mintys užkoduotos kūriniuose, čia jos pasaulis ir svajonės. Gyvenant tokiame gamtos rojuje, kai kiekviena diena džiugina nuostabiomis  „gamtos naujienomis“ ir kai talentai liejasi per kraštus, gimsta štai tokie stebuklai.

 

 

Parodos atidaryme Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato darbuotojas Algimantas Černiauskas  sakė, jog menininkės kūriniai gimsta iš to, ką kasdien mato savo sodyboje, už jos tvoros, vaikščiodama po mišką, savo vizijose bei iš to, ką skaito. Jis taip pat pažymėjo, jog Rūtos kurti indai bene vienintelės iš Lietuvos menininkų atsispindi Lietuvos pašto ženkluose.

 

 Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato darbuotojas, gamtos mokslų daktaras Mindaugas Lapelė įteikdamas parodos autorei iš Merkinės pievų suskintą laukinių gėlių puokštę, sakė, jog Rūtos kūryba nuo pat jos dalyvavimo parodose pradžios, 1992–ųjų, kito ir skleidėsi. Iš pradžių buvo paukščiukai ir švilpynės, o dabar išsiskleidė beribiais motyvais.   

 

Už aktyvią kūrybinę veiklą, senųjų tradicijų puoselėjimą, aukštą meistriškumo lygį ir puikius pasiekimus keramikos srityje bei Varėnos krašto garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje sertifikuota tautinio paveldo produktų tradicinė amatininkė, senojo amato puoselėtoja,  unikali keramikos kūrėja, žymi menininkė R. Indrašiūtė praėjusių metų rudenį  apdovanota ,,Sidabrinės bitės“ ženklu ir Varėnos rajono savivaldybės kultūros premija. Šiuos garbingus apdovanojimus savivaldybė teikia Varėnos krašto kultūrai ir menui nusipelniusiems žmonėms.

 

Paroda Merkinės lankytojų centre, „Šalcinio“ galerijoje veiks iki rugpjūčio 28 d. Kiekvienas joje apsilankęs neabejotinai prisilies prie šios subtilios menininkės kūrybos magijos, kurios vedama ji vaiskiausiomis spalvomis liudija, kad gamta mums piešia nenusakomo grožio vaizdus, tereikia tai pamatyti ir pasidžiaugti.

 


 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai