Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

„Maximai“ uždrausta prekiauti ekologiškais apelsinais (papildyta „Maxima“ komentaru)

Jurgita Savickaitė, vyriausioji specialistė, atstovė spaudai  •  info@alytusplius.lt  •  11:24, 2014-04-08
Ekologiškuose apelsinuose juose nustatyta pesticido chlorpirifoso likučių
www.vmvt.lt nuotr.

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė prekybos centruose „Maxima“ pardavinėti graikiškus apelsinus kaip ekologiškus. „Maxima“ priėmė sprendimą apelsinus - iš viso 36 kilogramus - su nustatytais pesticidais surinkti iš rinkos ir sunaikinti.

 

Anot ,,Maxima LT“ Procesų ir kokybės valdymo departamento direktorės Deimantės Mitkuvienės, reaguojant į Valstybinės maisto ir veterinarijos specialistų pastabas, minėti apelsinai buvo operatyviai surinkti iš jais prekiavusių parduotuvių ir saugiai sunaikinti.

 

,,Produktų, kuriais prekiaujame, saugai ir kokybei skiriame prioritetinį dėmesį, to paties reikalaujame ir iš produkcijos tiekėjų. Dėl šio atvejo įvertinome ir kitus ekologiškus vaisius bei daržoves, neatitikimų nenustatėme. Siekiant išvengti panašių nesusipratimų ateityje, bus atliekami papildomi ekologiškų vaisių ir daržovių tyrimai, padedantys nustatyti, ar auginant ir apdorojant juos nebuvo naudojami pesticidai“, – teigė D. Mitkuvienė.

 

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami 2014 metų augalinių maisto produktų taršos stebėsenos programą, iš įmonės „Maxima LT“ atrinko graikiškų ekologiškų apelsinų ištirti dėl pesticidų liekanų.

 

Ištyrus apelsinus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, juose nustatyta pesticido chlorpirifoso likučių. Nors rasto pesticido kiekis neviršijo didžiausios leistinos normos ir buvo 15 kartų mažesnis, tačiau ekologinėje žemdirbystėje pesticidai iš viso negali būti naudojami.

 

Apie nustatytus pažeidimus informuota Europos Komisija ekologinės žemdirbystės informacine sistema OFIS. Ekologinės žemdirbystės reikalavimų neatitikusius produktus sertifikavusi Graikijos atsakinga tarnyba turės atlikti tyrimą ir OFIS sistema pateikti Europos Komisijai nustatytas taršos priežastis bei nurodyti priemones, kurių bus imtasi, kad panašūs atvejai nepasikartotų.

Komentarų nėra