Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

A. Matučio parke gali atsirasti ilgiausias Lietuvoje Kneipo takas

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  13:49, 2020-04-15
Amfiteatras.
Iniciatyvos autorių nuotr.

Alytaus miesto centre, pušyno apsuptame Anzelmo Matučio parke, galima rasti keliolika rašytojo knygų herojų. Jų atvaizdus tarptautinių skulptūrų simpoziumų metu iš medžio išdrožė įvairių šalių menininkai. Šiemet alytiškiai siūlo įveiklinti šio parko erdves, jas pritaikyti vaikų ir vaikų su individualiais poreikiais užimtumui ir gilesnei pažinčiai su A. Matučio poezija, kuri buvo neatskiriama gamtos dalis.

 

A. Matučio parke siūloma įkurti Kneipo taką, amfiteatrą, dvigubas sūpynes neįgaliesiems, lauko muzikos instrumentus.

 

Prie šio projekto atsiradimo labiausiai prisidėjo Ak­ty­vių Dzū­ki­jos tė­vų ben­drija ir iniciatyvos teikėja Dalia Matukienė. Jie pastebėjo, kad Alytuje trūksta rekreacinės zonos, kurioje būtų taikomi įtraukties ir aplinkos pritaikymo standartai, todėl susivienijo, ir bendradarbiaudami su įvairių sričių specialistų komanda, pateikė šią iniciatyvą. A. Matučio parkas pasirinktas neatsitiktinai, daugelis tėvų sieja savo vaikystės prisiminimus su poeto A. Matučio kūryba ir nori su ja supažindinti ir savo vaikus.

 

Parke siūlomas įrengti Kneipo takas būtų ilgiausias Lietuvoje – net 456 metrų. Jame būtų sukurta galimybė prisiliesti prie įvairių gamtos paviršių – akmenų, kankorėžių, samanų, skiedrų ir pan. Šie paviršiai mažintų stresą ar nerimą, suteiktų gerų emocijų ir teigiamai veiktų fizinę bei psichinę sveikatą. Vaikai skirtingus paviršius galėtų pažinti eidami basomis, o raidos sutrikimų turintiems vaikams šis takas būtų ypač naudingas. Paviršius būtų galima keisti pagal tai, kas tuo metu randama gamtoje.

 

Parko erdvę siūloma pagyvinti ir inovatyviu amfiteatru. Jame žiūrovai galėtų tiek sėdėti, tiek ir gulėti. Čia būtų rengiami įvairūs susitikimai, pasirodymai ar edukacijos. Inovatyvus amfiteatras tarsi įvairaus dydžio bangomis įsilietų į pušyno erdvę. Vienoje didžiausių amfiteatro bangos dalių būtų įrengta scena, kitose siauresnėse – įėjimai ar išėjimai, o likusiose erdvės – žiūrovams.

 

Iniciatyvos autoriai pastebėjo, kad Alytuje iki šiol nėra sūpynių neįgaliesiems. Jas siūloma įrengti šiame parke, nes judėjimo negalią turinčių žmonių poreikis pajusti nesvarumą dažniausiai nepatenkinamas. Tokių žmonių judesiai yra apriboti ir tai neigiamai veikia jų psichinę sveikatą,  emocijas. Šios sūpynės suteiktų ne tik gerų įspūdžių, bet ir praplėstų fizinių potyrių amplitudę. Sūpynės būtų dviejų tipų, vienose iš jų būtų galimybė įvažiuoti ir neįgaliojo vežimėliu.

 

Siekiant parkui suteikti dar daugiau jaukumo, siūloma įrengti ir lauko muzikos instrumentus. Šie instrumentai skleistų skirtingus garsus ir būtų nevienodo aukščio, todėl jais galėtų naudotis skirtingų poreikių vaikai. Jie padėtų lavinti vaikų pažintines funkcijas ir teigiamai veiktų jų sensoriką.

 

 

Šis projektas dalyvauja Alytiškių iniciatyvų didžiųjų projektų kategorijoje. Iki birželio 15 d. už šį bei kitus projektus  savivaldybė kviečia balsuoti visus alytiškius nuo 16 metų. Daugiausiai alytiškių palaikymo sulaukusios iniciatyvos bus įgyvendintos savivaldybės biudžeto lėšomis.

 

Susipažinkite su projektais:

 

Mažos apimties (iki 25 tūkst. eurų vertės) projektai:

 

1. Alytaus diskgolfas (18 krepšių diskgolfo parkas – Jaunimo arba Kurorto parkuose). 

 

2. Meilės plytelė (simbolinės plytelės,  skirtos pagerbti ir pažymėti miesto istorines ir įvairių kultūros sričių asmenybes, įrengimas Rotušės aikštėje).

 

3. „Su gaivia bangele...“ (pastatyti 3 grojančius suoliukus Alytaus Jaunimo parke, Miesto sode, Dainų slėnyje/Baltosios rožės tilto prieigose).

 

4. „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ (vaikų žaidimo zona Senamiesčio pradinės mokyklos teritorijoje).

 

5. „Mūsų laisvalaikis“ (pojūčių terapijos (sveikatingumo) takas, paremtas S. Kneipo sveikatinimo teorija, bei pasivaikščiojimų takas VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro gyventojams ir lankytojams).

 

Didelės apimties (iki 150 tūkst. eurų vertės) projektai:

 

1.  Alytaus apžvalgos bokštas (bent 18 m bokštas Jaunimo parke ant šlaito, šalia riedučių parko).

 

2.  „Ištikimybė Tau“ (simbolinės skulptūros legendos apie Alytaus miesto įkūrimą tema sukūrimas. Joje būtų vaizduojami pagrindiniai Alytaus įkūrimo legendos veikėjai Alyta ir Mirgrausėlė, stovintys po simboline lelija. Numatoma vieta – aikštė A. Juozapavičiaus ir Studentų gatvių sankryžoje).

 

3.  A. Matučio parkas – vaikų erdvė (siūloma parke įkurti Kneipo taką, amfiteatrą, dvigubas sūpynes neįgaliesiems, lauko muzikos instrumentus.)

 

Balsuokite čia: http://tiny.cc/h5u5lz

 

Karantino laikotarpiu balsuojama tik internete. Galima balsuoti vieną kartą už ne daugiau kaip 3 sąrašo projektus atiduodant po vieną balsą už kiekvieną abiejų kategorijų projektą, nurodant savo vardą, pavardę, gimimo datą ir adresą. Šie duomenys, nurodyti balsavimo metu, bus naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, tačiau jie nebus skelbiami viešai.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai