Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Manikiūrininkė iš Alytaus: „Kol vienos sėdi namie, kitos dirba“

Raimonda Andriulionytė  •    •  16:32, 2020-04-15
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

„Taigi kitos dirba, kodėl jūs nedirbat? Užsirakinkit ir dirbkit“, - toks prekes tiekiančio pardavimų vadybininko raginimas išmušė iš vėžių Alytuje gyvenančią manikiūrininkę. Moteris sąžiningai laikosi karantino, yra sustabdžiusi visus darbus. Tačiau kad kai kurios kolegės dirba pilnu pajėgumu, leido suprasti ne tik vadybininko žodžiai – moteriai tuo teko įsitikinti pačiai.

 

Įtarusi karantino pažeidimą, iškvietė policiją

 

„Juk jei pardavimų vadybininkai iš kitų miestų skambina, siūlo prekes ir dar svaidosi tokiais pareiškimais, tai aišku, kad karantino metu yra ir toliau vykdančių veiklą. Jie iš kito miesto į Alytų dėl nieko nevažiuotų, užsakymai renkami iš anksto. Vienas vadybininkas grožio salono savininkei netgi siūlė prekes palikti kitame salone, kur merginos dirbs iki vakaro, kad ši važiuodama atsiimtų“, - pasakojo manikiūrininkė.

 

Kad kalbos apie dirbančias koleges yra ne iš piršto laužtos, moteriai teko matyti savomis akimis. Ji tvirtino, kad prie vienos Ligoninės gatvėje esančios grožio paslaugas teikiančios įstaigos ne kartą matė darbuotojų automobilius, manikiūrininkę, kuri išeina parūkyti į lauką, įeinančias ir išeinančias klientes.

 

„Juk Alytuje mes viena kitą daugiau mažiau pažįstame. Tame pastate, kur, mano manymu, ir toliau yra vykdoma veikla, yra įsikūręs ne tik grožio salonas, bet ir kitos įmonės. Mano žiniomis, kitos įstaigos pastate šiuo metu tikrai nedirba, o kai kurios grožio meistrės darbuojasi. Teko matyti ne kartą, kaip perpiet atvažiuoja, o vakare išvažiuoja“, - pasakojo alytiškė.

 

Matydama, kas vyksta, moteris apie karantino taisyklių nepaisančias salono darbuotojas buvo pranešusi policijai. Tačiau, kaip vėliau sužinojo, pareigūnai atvyko patikrinti, rado užrakintas duris ir išvyko.

 

„Man sakė, kad neturi teisės laužtis. Tačiau juk lauko durys buvo atrakintos, tai, vadinasi, kažkas pastate dirba, nors vidinės durys ir užrakintos. Juk per naktį lauko durų atrakintų nepaliks“, - įtarimais dalijosi manikiūrininkė.

 

Policija pažeidimo nenustatė

 

Kad pareigūnai iš tikrųjų buvo nuvykę patikrinti vieną Ligoninės gatvėje esančią kirpyklą, patvirtino ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė.

 

„Pranešimas apie galimai karantino metu veiklą vykdančią Ligoninės gatvėje esančią kirpyklą buvo gautas balandžio 10 dieną. Pareigūnai nuvyko patikrinti nurodytu adresu, tačiau joks pažeidimas nustatytas nebuvo. Durys buvo užrakintos, jokių požymių, kad galėtų būti vykdoma veikla, neužfiksuota“, - sakė K. Janulevičienė.

 

Pasak jos, jeigu būtų svarus pagrindas manyti, kad iš tiesų yra vykdoma veikla, pareigūnai galėtų ieškoti galimybių patekti į patalpas, susisiektų su jų savininku. Tačiau šiuo atveju, tokio pagrindo nebuvo. Languose judančių objektų nesimatė, nebuvo girdėti pašalinių garsų.

 

Stebina kai kurių kolegių elgesys

 

Tuo tarpu pareigūnus kvietusi moteris teigė, kad jai labai pikta, jog vienos grožio meistrės sąžiningai laikosi karantino, o kitos pažeidinėja taisykles, rizikuodamos savo ir kitų sveikata.

 

„Mes niekada neišeisime iš karantino dėl tokio kai kurių požiūrio“, - įsitikinusi alytiškė.

 

Manikiūrininkė sakė suprantanti, kad yra sunkus laikas, tačiau taisyklės ir reikalavimai yra visiems bendri. Moteris teigė, kol kas gyvenanti iš santaupų, kurių visuomet atsideda nenumatytiems atvejams.

 

Kaip reikės laikytis nurodymų – sunkiai įsivaizduojama

 

„Apie tokią situaciją, pandemiją, niekas negalėjo nė pagalvoti. Pirmoji karantino savaitė man buvo tarsi atostogos, antrąją užsiėmiau namų ruoša, trečiąją apniko kažin koks liūdesys, o dabar jau apėmė stresas. Jis daugiau kyla dėl to, kad tenka būtu užsidarius, vengti kontaktų su kitas žmonėmis“, – pasakojo moteris.

 

Ji pasakojo sunkiai įsivaizduojanti, kaip tektų įgyvendinti visus reikalavimus net ir tuo atveju, jei kirpykloms, grožio salonams netrukus būtų leista dirbti.

 

„Paprastas pavyzdys: tektų reguliuoti žmonių srautus, jų prasilenkimą, o juk kolektyve dirbame ne viena. Be to, kuri norės savininkui mokėti pilną nuomos mokestį, bet turėti du klientus per dieną? Kol kas yra dar daug neaiškumų. Šiuo atveju, daug kas priklausys ir nuo paties savininko požiūrio“, - kalbėjo manikiūrininkė.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai