Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Mamą sprendimas nustebino: „Žadėjo arčiau, o perkels į tolimiausią darželį“

Raimonda Bernatavičienė  •    •  16:06, 2023-05-12
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas nuotr.

Sužinojus, kad Alytaus mieste vasaros metu dirbs ne visi lopšeliai-darželiai, ir kai kuriems vaikams teks laikinai persikelti į kitas ikimokyklinio ugdymo įstaigas, kai kuriems tėvams kilo klausimų, pagal kokius kriterijus buvo parinkta, į kokius darželius vaikai turėtų pereiti.

 

Štai alytiškė Gerda teigė nesuprantanti, kodėl jos Likiškėlių gatvėje esantį lopšelį-darželį „Boružėlė“ lankantis vaikas kartu su grupe bus perkeltas į Pirmajame Alytuje esantį lopšelį-darželį „Nykštukas“.

 

„Gyvename Likiškėlių gatvėje, ir vaikas lanko „Boružėlę“. Sužinojau, kad vaikas vasaros laiku paskirtas į „Nyštuką“. Kreipiausi į savivaldybę klausdama, kodėl nesugebama parinkti artimiausio darželio, o teks vežti į patį tolimiausią“, - sakė moteris.

 

Ji pasakojo, kad jos darbas dažnai prasideda ir nuo 07.15 val. Galimybė nuvežti vaiką į toje pačioje gatvėje, netoliese, esantį darželį, leisdavo jai patogiai susiplanuoti laiką ir laiku spėti į darbą. Pasak alytiškės, viešai buvo skelbiama, kad laikinam perėjimui bus parenkami artimiausi lopšeliai-darželiai, tačiau yra kitaip.

 

„Labai norėčiau savivaldybės patarimo, kaip spėti nuvežti vaiką į kitą pusę miesto ir kodėl nesugebama laikytis pažado“, - klausė mama.

 

Situaciją pakomentavo Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Laima Kairienė.

 

Ji informavo, kad  Vidzgirio mikrorajone vietoje 6 ikimokyklinio ugdymo įstaigų dirbs tik dvi. Iš viso šiose įstaigose dirbs 22 grupės, o pagal pateiktų prašymų skaičių 6 įstaigose yra suformuota 31 grupė, todėl nėra jokios galimybės visų šio mikrorajono mokinių sutalpinti dirbsiančiose įstaigose.

 

Kaip nurodė savivaldybės specialistė, lopšelis-darželis „Volungėlė“ gali priimti tik 3 mokinių grupes, todėl į šią įstaigą bus keliamos „Vilties“ mokyklos-darželio 3 grupės. Lopšelis-darželis „Du gaideliai“ gali priimti tik  4 mokinių grupes iš lopšelio-darželio „Linelis“. 2 mokinių grupės iš lopšelio-darželio „Linelis“ bus perkeliamos į lopšelį-darželį „Pasaka“.

 

„Lopšelio-darželio „Boružėlė“  5 mokinių grupes turėsime kelti į lopšelį-darželį „Nykštukas“, kadangi jame tilps visos 5 grupės, bus paprasčiau organizuoti darbą, susirgus liepos-rugpjūčio mėnesiais dirbantiems darbuotojams, ar, esant mažam mokinių lankomumui, performuoti grupes, kadangi turime trejų metų statistiką apie mokinių lankomumą vasaros metu, kuris nesiekia 60 proc.

 

Tai yra laikini nepatogumai. Uždarome įstaigą remontui, kadangi Alytaus lopšelis-darželis „Boružėlė“ turi parengtą vidaus statybos remonto darbų projektą, kurio įvykdymui gautas dalinis europinio projekto finansavimas“, - komentavo L. Kairienė.