Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

LVŽS stabdo Alytaus rajono tarybos nario Algio Žėko narystę partijoje

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos informacija  •    •  14:53, 2023-09-15
Algis Žėkas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) stabdo partijos atstovo Alytaus rajono savivaldybės taryboje Algio Žėko narystę partijoje.

 

Toks sprendimas priimtas paaiškėjus, kad politikas galimai neskaidriai naudojo praėjusioje tarybos nario kadencijoje gautas išmokas iš Alytaus rajono savivaldybės administracijos, ir šią informaciją nuslėpė nuo LVŽS darbo grupės narių.

 

„Vasaros pradžioje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę, kuri turėjo surinkti informaciją iš partijos skyrių apie mūsų atstovų savivaldybių tarybose naudotas tarybos nario išmokas. Skyrių buvo paprašyta pateikti informaciją apie tai, ar ir kurių politikų išmokų panaudojimas galėtų kelti klausimų dėl jų panaudojimo skaidrumo. Tiesą sakant, turėjome nuojautos, kad Alytaus rajone dėl pono Algio Žėko gali kilti klausimų. Ir ne tik mums, partijai, bet ir teisėsaugai. LVŽS Alytaus rajono skyriaus pirmininkas Petras Valiūnas kelis kartus kreipėsi į poną Žėką, tačiau atsakymas buvo, jog viskas yra gerai ir jo, kaip tarybos nario, gautos išmokos lėšos naudotos skaidriai, t.y. Algis Žėkas nuslėpė nuo partijos darbo grupės prašomą informaciją ir jos neteikė. Šiandien partijos atstovai bandė susisiekti su ponu Žėku, bandydami gauti jo paaiškinimą dėl paaiškėjusios situacijos, tačiau Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys atsisakė pateikti savo poziciją ar komentarus“, - sako LVŽS darbo grupės dėl savivaldybių tarybų narių gautų išmokų panaudojimo skaidrumo vadovė, Seimo narė Guoda Burokienė.

 

LVŽS žiniomis, teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos narių gautų išmokų panaudojimo teisėtumo. Partija palaiko ir remia visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyvą „Skaidrinam“, ir pasitiki tyrimą atliekančiais teisėsaugos pareigūnais, iš savo pusės bendradarbiaus teikiant informaciją, jei toks poreikis bus.

 

Partija  apgailestauja ir atsiprašo Lietuvos žmonių dėl Algio Žėko elgesio.

 

Tolesni sprendimai dėl šio politiko galimybės tęsti veiklą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje bus priimti po teisėsaugininkų atlikto tyrimo.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai