Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Lopšelio-darželio „Volungėlė" kieme – vaikų statytos pilys ir gražiausi žodžiai Lietuvai

Raimonda Bernatavičienė  •    •  15:05, 2022-03-10
Prie lopšelio-darželio „Volungėlė“ iškilo spalvingos pilys.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė" kieme ketvirtadienį buvo pastatyta dešimt spalvingų pilių. Jas savomis rankomis konstravo, dekoravo patys vaikai. Visi laukė svarbaus momento – kol ant pilių bokštų galės iškelti Lietuvos vėliavas. Mažieji didžiavosi savo kūrybiniais darbais, gyrė ir savo draugų statytas pilis, o taip pat kalbėjo apie savo didelę meilę Lietuvai.

 

„Artėjančios Kovo-11-osios proga vaikus mokome, kad reikia mylėti savo tėvynę, domėtis jos simboliais. Vaikai patys sutvėrė pilis iš tam tikrų detalių, patys konstravo ir dekoravo, kaip tik norėjo, kaip įsivaizdavo. Įdomu tai, kad pilys – pakankamai didelės, į jas galima užeiti, pasižiūrėti pro langelius, pasijusti tikrais tos pilies gyventojais", - pasakojo lopšelio-darželio „Volungėlė" direktorė Aušra Plytninkaitė.

 

 

Darželio vadovė teigė, kad nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios  įstaigoje daug dėmesio skiriama valstybingumui, tautiškumui puoselėti, įprasminti. Su vaikais kalbama apie nepriklausomybę, apie tai, ką Lietuvoje galima rasti, kokia tai šalis, kodėl ją mylime.

 

 

„Vaikai pilis kūrė su dideliu entuziazmu, mažieji jas netgi voliukais dažė ir taip susipažino su dar nenaudotais darbo įrankiais. Kurdami jie turėjo įvairių klausimų apie savo šalį. Džiaugiamės, kad skleidėsi ne tik vaikų kūrybiniai gebėjimai, bet mes tuo pačiu paskatinome ir dar labiau susipažinti su mūsų valstybe. Vaikų žodžiuose slypi tikrumas, nuoširdumas. Buvo išties gera klausytis, ką jie kalbasi, ką žino apie Lietuvą", - kalbėjo A. Plytninkaitė.

 

 

Šiuo metu lopšelyje-darželyje „Volungėlė" taip pat kuriama knygelė Lietuvai. Ji bus medžiaginė, sudaryta iš vaikų atneštų piešinių. 

 

 

Kaip teigė darželio direktorė, nors knygelė dar tik kuriama, tačiau vaikų piešiniuose kai kur randasi ir Ukrainos vėliavos spalvų. Tai rodo, kad vaikai taip pat savaip įsivaizduoja ir išjaučia šiandienos įvykius.

 

Vaikų emocijos ir pilys – videoreportaže: https://youtu.be/-KIejzAtRV0