Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Lietuvos paštas įspėja apie naują sukčių taktiką – smalsumas kainuoja!

Lietuvos pašto informacija  •    •  11:02, 2024-02-26
Asociatyvi nuotr.
Lietuvos pašto nuotr.

Lietuvos paštas atkreipia dėmesį į pastaruoju metu pradėtus vykdyti naujo tipo sukčiavimus. Jais siekiama išvilioti pinigus, pasitelkiant išperkamųjų siuntų siuntimą atsitiktiniams gyventojams.

 

Išperkamoji siunta – tai siunta, už kurią siuntėjo nurodytą sumą siuntos gavėjas sumoka jos atsiėmimo paštomate ar atvykus kurjeriui metu.

 

Sukčiavimo scenarijus paprastas – siunčiamos menkavertės siuntos atsitiktiniams gyventojams. Gyventojas gauna žinutę, kad siunta atkeliavo į paštomatą ir kviečiama ją atsiimti. Tam, kad atsidarytų paštomato durelės, jis prieš tai turi už siuntą susimokėti. Smalsumo vedinas klientas susimoka ir atsiėmęs siuntą pamato, kad joje menkavertis daiktas arba tiesiog šiukšlės. Sumokama išperkamosios siuntos kaina svyruoja nuo 30 iki 100 Eur.

 

„Bet kokius sukčiavimus, kuriuose naudojamas Lietuvos pašto vardas, vertiname atsakingai ir ieškome operatyvių sprendimo būdų jiems užkardyti. Tad jeigu nukentėjote, kviečiame mus informuoti elektroniniu adresu prevencija@post.lt“, – ragina Lietuvos pašto Saugos ir prevencijos departamento vadovas Andrius Varnelis.

 

Jo teigimu, jeigu nesate užsisakęs siuntos, už kurią atsiskaitymas numatytas jos atsiėmimo metu, mokėjimo neatlikinėkite ir jos neatsiminėkite. Lietuvos pašto atstovas priduria, kad mažai tikėtina, kad apie tokį užsakymą ir jūsų laukiančią siuntą nežinosite.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai