Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Iš Lietuvos kultūros sostinės Alytaus – baidarėmis į Europos kultūros sostinę

Alytaus miesto savivaldybės inf.  •    •  11:49, 2022-08-25

Ketvirtadienio rytą  būrys alytiškių išplaukė į tris dienas truksiančią kultūrinę ekspediciją „Žemyn upe Alytus – Kaunas“. Tai prieš 88 metus profesoriaus Stepono Kolupailos su pagalbininkais suorganizuotos pirmosios masinės kelionės baidarėmis plaukimo atkartojimas. 

 

„Ši kultūrinė ekspedicija yra vienas didžiųjų Alytaus kaip Lietuvos kultūros sostinės renginių. Šiemet mūsų pagrindinis simbolis  – viską sujungiantys tiltai. Tad šia ekspedicija tiesime kultūrinį tiltą iš dabarties į praeitį ir atkartosime istorinį žygį. Šiuo žygiu taip pat tiesime tiltus į rajonus, bendruomenes, skleisime kultūrą dar plačiau. Ekspedicijoje netruks nuotykių ir linksmybių, o taip pat kultūrinės ir pažintinės dalies, nes mūsų Nemuno kraštovaizdis neapsakomai gražus“,- apie ekspediciją pasakojo Alytaus kultūros centro direktorė Kristina Daugelevičienė.

 

Ekspedicijos dalyvius išlydėdami miesto vadovai linkėjo stiprių rankų, gero oro ir smagių akimirkų.

„Visada galvojau, kam mes pastatėme šią prieplauką. Daug metų ji stovėjo, du laivai išplaukė, tačiau tikiuosi kad mes statėme ją tam, kad jungtumėme tiltus. Tikėtina, jog bus įspūdingos trys dienos, nes atstumas pakankamai didelis. Tikiuosi, kad sėkmingai sujungsite tiltus su Alytaus kaip Lietuvos ir Kauno kaip Europos kultūros sostinėmis. Jei plaukdami iki Kauno sugalvosite, kad Alytus turi tapti Europos kultūros sostine, mes irgi labai džiaugsimės. Turiu vieną prašymą – tikėtina, kad ties Birštonu sutiksite žemsiurbę ir valymo darbus atliekantį laivą, tai paprašykite, kad jis greičiau atvyktų į Alytų ir turėtume gražų ir gilų Nemuną, kuriame galėtume pramogauti. Gero plaukimo, įspūdžių, pasikraukite idėjų”,- išlydėdamas alytiškius, kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. 

 

Ekspedicijos dalyviai baidarėmis tris dienas Nemunu plauks iki Kauno. Ketvirtadienį dalyvius galite pasitikti Giraitiškių poilsiavietėje. Čia nuo 18 val. vyks koncertas su grupe „DAR“, Birštono kultūros centro vokaline studija „Crazy“ ir pramogomis visai šeimai.

 

Penktadienį antroji kultūrinė ekspedicijos stotelė – Darsūniškio bendruomenės namų kiemelis, kur nuo 17 val. vyks Deivido Basčio koncertas, taip pat koncertuos Prienų kultūros centro vokalinis ansamblis „Aksomas“, Veiverių kultūros centro vokalo studija „Cukraus pudra“, bus įvairių pramogų. 

 

Na o šeštadienį  plaukimas baigsis Samyluose, kuriuose vyks Kauno – Europos kultūros sostinės 2022 šventė ,,Pėdos marių dugne“.

 

Tapti istorijos dalimi galite ir jūs penktadienį arba šeštadienį prisijungiant prie komandos. Daugiau informacijos rasite čia: 

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=484647726999466&set=a.388837886580451