Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

„Lietuvos galia“ – Naujųjų Valkininkų bendruomenės pirmininko rankose

Varėnos rajono savivaldybės nuotr.  •    •  14:20, 2023-12-11
„Menų skalbyklos“ įkūrėjas yra Naujųjų Valkininkų bendruomenės pirmininkas Vytautas Česnys.

Šeštadienį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje buvo apdovanojami projekto „Lietuvos galia“ nugalėtojai. Tarp laimėtojų – iniciatyva „Menų skalbykla“ – šiuolaikinio meno sklaida kaime. „Menų skalbyklos“ įkūrėjas yra Naujųjų Valkininkų bendruomenės pirmininkas Vytautas Česnys.

 

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta džiaugėsi, kad V. Česnio darbštumas ir iniciatyva auginti bendruomeniškumo kultūrą buvo pamatyta bei įvertinta: „Didžiuojuosi, kad mūsų rajone yra profesionalaus meno erdvė, kurioje vyksta nuolatinis meninis veiksmas. Linkiu nesustoti ir drąsiai įgyvendinti inovatyvias idėjas“.

 

 

Naujuosiuose Valkininkuose įkurta „Menų skalbykla“ – buvusios vaikų ligoninės skalbyklos pastatas. 2018 m. jį įsigijęs Naujųjų Valkininkų bendruomenės pirmininkas Vytautas Česnys pats atrestauravo ir dabar organizuoja meno parodas, plenerus, sulaukia menininkų iš įvairiausių Lietuvos kampelių. „Mūsų gyvenvietėje nevyksta pakankamai kultūrinių renginių, kurie vietos žmones supažindintų su profesionaliu menu. Siekiame prisidėti prie to, kad Lietuvos regionų gyventojai galėtų susipažinti su įvairių šiuolaikinių menininkų darbais ir taip dalyvauti kultūroje“, – yra sakęs „Menų skalbyklos“ įkūrėjas, bendruomenės pirmininkas V. Česnys.

 

 

„Be galo džiaugiuosi visomis suorganizuotomis parodomis ir kitais renginiais. Kaimo žmonės dar nėra labai pratę juose lankytis, kadangi tokių renginių tiesiog nebūdavo, nėra įpročių. Bet tai keičiasi – pastebiu, kad ateina vis daugiau žmonių, jie drąsiai ir noriai domisi atvykstančiais menininkais ir jų darbais. Tai ir yra pokytis, kuris įneš teigiamos įtakos į jų gyvenimus. Juk be galo svarbu, kad ir rajono žmonės galėtų patirti profesionalų meną ir kultūrą“, – džiaugėsi „Menų skalbyklos“ įkūrėjas.

 

Projektu „Lietuvos galia“ siekiama didinti pilietinę galią, motyvuoti ir telkti aktyvius gerovės kūrėjus. Burti jų bendruomenę ir taip stiprinti jų balsą, vieni kitų palaikymą, auginti bendruomeniškumo kultūrą ir skatinti savanorystę.

 

Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai