Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Lietuviai masiškai perka auksą – ką reikia žinoti pasirinkus šią investiciją?
Aukso paklausa šiuo metu – siekia aukščiausią lygį per pastaruosius metus. Kas lėmė tokį didelį aukso šuolį? Ekspertai bei ekonomistai net neabejoja, kad didžiausią įtaką tam nulėmė neramumai pasaulyje – ekonominės krizės, COVID-19 pandemija bei auganti infliacija šalyje. Gerokai išaugusią paklausą į auksą pastebi ir didžiausią Lietuvoje, tauriųjų metalų salonų tinklą „Florinus” valdantis Žilvinas Leškevičius. Tarptautinis salonų tinklas, veikiantis 4 valstybėse, bei turintis didžiausią asortimentą Baltijos šalyse, neseniai duris atvėrė ir Alytaus mieste.
Ž. Leškevičius sutinka, kad šalyje didėja ne tik infliacija, bet ir aukso karštligė. Ir nors Lietuva, galima sakyti, išgyvena tikrą aukso amžių, visgi nusprendusiems nerti į šią investicinę veiklą, Ž. Leškevičius turi patarimų – nuo ko pradėti, o svarbiausia – kur patikimai įsigyti tauriuosius metalus.
Investavimas į tauriuosius metalus – nuo ko pradėti?
Investavimas į tauriuosius metalus – daugeliui vis dar neatrasta, tačiau sparčiai populiarėjanti niša. Ir nors investavimas į nekilnojamąjį turtą vis dar išlieka viršūnėje, taurieji metalai sparčiai lipa tam ant kulnų. Pastebima, kad tautiečiai vis dažniau linksta turimas santaupas paskirti ne į vieną, o bent keletą skirtingų šaltinių. „Florinus” direktorius Ž. Leškevičius norintiems investuoti į tauriuosius metalus, bet nežinantiems nuo ko pradėti, turi patarimų ir paneigia mitą, kad investavimui reikalingos didelės sumos.
„Jeigu žmogus nori investuoti, bet su investicijomis nesusidūręs, gali pradėti nuo sidabro. Jis yra pigesnis. Nusipirkti vieną, kelias uncijas to sidabro, pas mus yra daug klientų kurie kas mėnesį po unciją nusiperka”, – patarimu apie investavimo pradžią dalinasi Ž. Leškevičius.
Jis sako, kad į sidabrą galima pažiūrėti tarsi į žaidimo su investavimu pradmenis. Stebėti, kaip veikia biržos, nuo ko kinta kainos bei atkreipti dėmesį, kaip taurieji metalai reaguoja į galimus neramumus pasaulyje. Visgi pasiryžusiems investicijas nukreipti į auksą Žilvinas Leškevičius visų pirma rekomenduoja apsibrėžti aiškią sumą – kokią žmogus nori ir gali skirti. Dažnai panorus investuoti į auksą, iškyla klausimas ką rinktis – aukso luituką ar monetą?
„Jeigu suma svyruoja apie kelis šimtus eurų, galima investuoti į kokią nors monetą, kuri ateityje kartu duotų ir pridėtinę numizmatinę vertę. Gal ji ir brangesnė, bet ateityje ta moneta kaip kolekcinė gali tapti labai populiari ir bent dvigubai atpirkti visą investiciją”, – apie auksą pasakoja Ž. Leškevičius.
Jis pabrėžia, kad „Florinus” salonuose auksinių monetų pasiūla – itin gausi. Tad jas išsirinkti galės tiek pradedantieji, tiek savo kolekcijas išskirtinėmis monetomis papildyti norintys įgudę kolekcionieriai.
Ž. Leškevičius patikina, kad abejojantys kokią monetą įsigyti – visuomet yra laukiami „Florinus” salonuose. Ten dirbantys profesionalai maloniai patars, parodys monetas bei pasakys, kuri yra įdomesnė ar retesnė. Na, o nusprendusiems auksui paskirti didesnę sumą – nuo tūkstančio eurų ir daugiau – Žilvinas Leškevičius rekomenduoja rinktis aukso luitelius nuo 20 gramų.
Investavimas į tauriuosius metalus anksčiau ir dabar
Galima pradėti nuo gana primityvaus klausimo – kuo gi investavimas į tauriuosius metalus skyrėsi anksčiau ir dabar? Pažvelkime į praeitį, prisiminkime Didžiąją depresiją. Žmonės įgavo daug pamokų, suvokė pinigų ir aukso santykį bei jų likvidumą. Imperijos kilo ir griuvo, didieji bankai per naktį bankrutuodavo, pinigai prarasdavo savo vertę, o auksas – visuomet išliko toks, koks yra. Kai valstybių ekonomikos smuko, auksas išlaikė savo vertę.
Investavimas į tauriuosius metalus šoktelėjo ne tik dėl istorinių aplinkybių, tačiau ir dėl to, kad žmonės tas pamoka išmoko. Ilgainiui pastebėjo ir suprato, kad grynieji pinigai ar santaupos banke laikui bėgant nuvertėja, todėl ieško naujų turto išsaugojimo sprendimų.
Apie smarkiai išaugusią paklausą į tauriuosius metalus dabar liudija ir patys skaičiai. Ž. Leškevičius pasakoja, kad per dvejus metus tauriųjų metalų pardavimai šoktelėjo beveik 10 kartų – štai vien per praeitus metus aukso buvo parduota virš 1000, o sidabro virš – 10 000 kilogramų. „Florinus” salonų direktorius net neabejoja, kad tam įtakos visų pirma turi didžiulė infliacija bei žinoma – negandos pasaulyje.
„Lemia didžiulė infliacija Lietuvoje, apskritai visų šalių infliacija dabar yra rekordinė per daugelį metų. Taip pat pandeminis laikotarpis. Pinigų vertė krenta, ir žmonės tą mato, jaučia tą infliaciją, pinigų nuvertėjimą, kylančias kainas. Dėl šių priežasčių vis dažniau savo santaupas paskiria investavimui į tauriuosius metalus”, – apie šių laikų aktualijas pasakoja Žilvinas Leškevičius.
Investavimas į auksą didėja ir dėl dabarties, ir dėl ateities baimių. Auksą galima įvardinti kaip užuovėją šalies ir pasaulio problemų kontekste. Auksas ne bankrutuoja, jis negali prarasti visos savo vertės, kad ir kokie neramumai pasaulyje vyksta. Jis laikomas tarsi saugiu prieglobsčiu akistatoje su neramumais pasaulyje.
„Kai yra neramūs laikai, auksas dar yra vadinamas žmogaus baimių barometru. Visą laiką taip buvo, jeigu stoja ekonomika, neramumai, taurieji metalai buvo ir bus laikomi ta finansine užuovėja, kuri žmogui padeda neprarasti tai, ką jis yra sukaupęs”, – apie investavimą į tauriuosius metalus šių laikų kontekste pasakoja Ž. Leškevičius.
Ar investuoti į auksą – visada geras metas?
Žvelgiant investavimo į auksą istorinius pelningumo bei rizikos parametrus, apibendrintai galima sakyti, kad auksui – geras laikas buvo ir yra visada. Su tuo sutinka ir „Florinus” vadovas Ž. Leškevičius
„Iš tikrųjų nėra taip, kad neapsimoka investuoti į auksą. Tai yra pinigų kapitaluose išsaugojimo priemonė. Pavyzdžiui, gali būti, kad žmonės sako: o dabar aukšta birža, neapsimoka pirkti. Nėra tokio dalyko, kad reikia išlaukti. Nebus taip, kad: o, nusipirkau, ir aukso kaina kyla. Ji pastoviai banguoja. Bet apibendrinant, vis tiek auksas išlaiko vidutinę kainą, ir nebus taip, kad tik pačiam viršuj nusipirkau, ir po to viskas krito”, – pasakoja „Florinus” direktorius Ž. Leškevičius.
Jis taip pat prideda, kad su auksu nėra taip, kaip su kitomis investicijomis. Auksas negali kitą dieną nuvertėti pavyzdžiui 50 procentų.
„Aukso kaina nesikeičia kaip bitkoinų, kriptovaliutų, nes tai – oras. Auksas apčiuopiamas, jį turi valstybės savo rezervuose. Nereikia bijoti, kad jis nuvertės, ir prarasite visus savo pinigus. Taip tikrai nebus, o auksui, tauriesiems metalams visą laiką yra geras metas, nes niekas nežino, kas bus rytoj”, – mintimis dalinasi Ž. Leškevičius.
Svarbus faktorius pradedant investuoti – pardavėjo patikimumas
Prieš pradedant investuoti, labai svarbu pasirinkti vietą, iš kurios įsigysite tauriuosius metalus. Būtina įsitikinti, kad pardavėjas patikimas, o perkami taurieji metalai – ne falsifikatas. Ž. Leškevičius pataria būti atidiems ir nesusivilioti interneto platybėse esančiais pigesniais pasiūlymais, kurie deja, dažnu atveju gali skaudžiai paploninti piniginę.
„Dažnai galime rasti: o kažkas parduoda auksą pigiau, pavyzdžiui per kokį skelbimą. Na, tai reikia žinoti, kad to negali būti. Gali kaina keliais dešimtimis eurų skirtis, bet tai yra didelė rizika pirkti iš žmonių. Daug gaminių yra padirbtų, pavyzdžiui, į monetų vidų dedą volframą, jis panašaus tankio, svorio, todėl galima apsigauti. Dėl to reikėtų rinktis stabilią, didelę ir patikimą įmonę”, – kaip nepakliūti sukčiams į pinkles dalinasi Ž. Leškevičius.
Perkant tauriuosius metalus, rekomenduojama atkreipti dėmesį ir rinktis tik patikimų gamintojų sertifikuotus produktus. Geriausiai šioje rinkoje žinomos ir visame pasaulyje pripažįstamos kompanijos: „PAMP”, „Valcambi”, „Perth Mint”. Šių kompanijų gaminius galima įsigyti ir visuose „Florinus“ salonuose Lietuvoje.
Naujos investavimo galimybės – jau ir alytiškiams!
Vos prieš keletą mėnesių duris atvėręs „Florinus“ salonas Alytuje taip pat sulaukia nemažai smalsuolių dėmesio. Alytaus salone dirbanti pardavimų vadybininkė Viktorija Šalčiūtė tikina, kad pastebi vis didesnius žmonių srautus, kurie savo santaupas nori nukreipti į tauriuosius metalus.
„Alytiškiai vis dažniau atvyksta į saloną ne tik apsisprendę, ką nori įsigyti, tačiau vis dažniau sulaukiame ir smalsuolių, kurie domisi investavimu, atvyksta pasikonsultuoti. Jau spėjome susidaryti įspūdį, kad žmones daugiausiai domina investavimas į aukso bei sidabro luitukus. Taip pat galima išskirti ir tuos, kurie dažnai užsuka įsigyti originalios dovanos su išliekamąja verte“, – pasakoja V. Šalčiūtė.
Ji taip pat išskiria ir dar vieną paslaugą „Florinus“ salone, kuri itin džiugina miestiečius – galimybė apsaugoti savo turtą seifuose, esančiuose salono saugykloje.
„Didžiuojamės ir galime pasidžiaugti, kad esame viena iš nedaugelio įmonių Alytuje, kuri teikia daiktų saugojimo paslaugas salono saugyklų seifuose. Džiugu, kad žmonės vis dažniau susidomi tuo ir pasinaudoja galimybe apsaugoti savo turtą saugiai“, – apie individualių seifų nuomą Alytuje pasakoja salono pardavimų vadybininkė.
Vis dar kyla klausimų susijusių su investavimu į tauriuosius metalus? „Florinus” – šalia Jūsų! Salonas įsikūręs ir Alytuje, adresu Pulko g. 5. Iškilus klausimams apie investavimą – visuomet maloniai ir nemokamai konsultuojama dominančiomis temomis.
„Florinus” salonuose galite ne tik įsigyti, bet ir parduoti tauriuosius metalus. Čia rasite ir dovanas vestuvių, vaiko gimimo, krikštynų ar kitų svarbių švenčių proga. Galimybę įsigyti numizmatikos prekes bei priemones jų priežiūrai. „Florinus” holdingas taip pat teikia ir užsienio valiutos keitimo paslaugas. O norintiems apsaugoti savo turtą – teikia ir individualių seifų nuomą Alytuje, salono saugykloje. O alytiškiams iki pat kovo mėnesio pabaigos taikoma net -50% nuolaida seifų nuomai!