Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 27 373

LEZ kūrimo įkarštyje siūloma ieškoti operatoriaus Pramonės parkui

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  9:08, 2019-09-09
Tarybos narys, vesrlininkas G. Daukšys siūlo Pramonės parkui parinkti operatorių.
AlytytusPlius.lt.; Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Pramonės parkas Alytuje veikia jau seniai, tačiau jo teritorija ir infrastruktūra išnaudojama nepakankamai efektyviai. Tuo įsitikinęs Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys, verslininkas Gediminas Daukšys siūlo miestui išeitį – parinkti Pramonės parkui operatorių. Tačiau ar tam pritars ir kiti politikai, dar neaišku.

 

Jų sprendimas turėtų paaiškėti artimiausio tarybos posėdžio metu. Sprendimo projektas jau paruoštas, o jį inicijavęs G. Daukšys mano, kad Pramonės parkui paskyrus operatorių, padaugėtų ir gamyklų, ir naujų darbo vietų.

 

„Pramonės parkas Dzūkijos sostinėje veikia jau seniai. Į jį investuota nemažai lėšų, sąlygos verslo plėtrai yra, bet jis neveikia taip intensyviai, kaip norėtųsi, vis dar yra nemažai tuščių sklypų. Žvelgiant į Lietuvos ir Europos Pramonės parkų bei Laisvųjų ekonominių zonų patirtį, matyti, kad jie kur kas efektyviau veikia turėdami operatorius.

 

Pramonės parke mes tikrai galėtume pritraukti stambius investuotojus, atsirastų daugiau darbo vietų, automatiškai pakiltų ir atlyginimai. Siekdamas šių tikslų, inicijuoju tai, kad savivaldybė skelbtų viešąjį konkursą ir parinktų operatorių“, - sakė G. Daukšys.

 

„Kalbant apie Pramonės parką ir Laisvąją ekonominę zoną (LEZ) – ir vienas, ir kitas turi privalumų. Tik nereikia sakyti, kad jei neturėsime LEZ, tai nepritrauksime investuotojų. Manau, jų galima pritraukti ir ten, ir ten.

 

Pramonės parkas ir LEZ niekuo nesikerta. Tiesiog,  jei turėtume LEZ, tai jis būtų po kelių metų, o suaktyvinti Pramonės parką mes galėtume jau iki naujų metų“, - kalbėjo politikas, pabrėžęs, kad verslui reikia greitų sprendimų, tad reikėtų išnaudoti tai, ką turime.

 

Jei tarybos nariai pritartų tam, kad Pramonės parkui reikia parinkti operatorių, tam padaryti iki spalio 20 dienos turėtų būti skelbiamas viešasis konkursas.

 

Pastaruoju metu savivaldybei tenka nutraukti nemažai sutarčių su investuotojais, ketinusiais vykdyti veiklą Pramonės parke, bet nevykdžiusiais savo įsipareigojimų. 

 

Apie tai, kad Pramonės parko įveiklinimui galbūt padėtų operatoriaus parinkimas, buvo kalbėta ir per rugpjūčio pabaigoje surengtus verslo pusryčius, kuriuos miestui svarbiais klausimais diskutavo miesto valdžios ir verslo atstovai.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra