Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams teks mažiau vaikščioti nuo vieno gydytojo pas kitą

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija  •    •  13:37, 2023-04-22
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nuotr.

Atnaujintos tvarkos projekte, kuris yra pateiktas vertinti suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei, siūlomi tokie pakeitimai:

 

Atsisakoma reikalavimo gydytojams sudaryti pacientų, kuriems vykdoma ilgalaikė sveikatos būklės stebėsena, sąrašus;šeimos gydytojo paslaugas teikiančio gydytojo siuntimas reikalingas tik pirmą kartą siunčiant pacientą pas gydytoją specialistą;pacientui siūloma vykdyti ilgalaikį sveikatos būklės stebėjimą toje pačioje gydymo įstaigoje (savivaldybės sveikatos centre), o jeigu pacientas nesutinka arba reikalingos paslaugos jame neteikiamos – pacientas informuojamas apie kitas įstaigas, kurios teikia jam reikalingas paslaugas;nustatoma, kad pirmą kartą gydytojo specialisto konsultacijos pacientas turi būti siunčiamas atlikus šeimos gydytojo kompetencijos diagnostinius tyrimus ir procedūras, arba organizuojamas reikalingų tyrimų atlikimas pagal ligos pobūdį.

 

Tyrimų rezultatai turės būti teikiami į e. sveikatos sistemą, todėl gydytojas specialistas galės juos įvertinti iš anksto. Jeigu nuspręs, kad pacientui nebūtina atvykti gyvai, gydytojas specialistas galės surengti nuotolinę konsultaciją su šeimos gydytoju ir pateikti rekomendacijas dėl tolesnio gydymo, tyrimų, procedūrų ir kt.

 

Atnaujintoje tvarkoje taip pat detalizuojami gydytojo specialisto veiksmai – jis turės įvertinti paciento sveikatos būklę ir atliktų tyrimų rezultatus bei aptarti juos su pacientu, prireikus – paskirti kitus pacientui reikalingus diagnostinius tyrimus ir procedūras pagal savo kompetenciją, paskirti kitos konsultacijos datą ir rezervuoti jos laiką. Gydytojas specialistas galės išrašyti vaistinius preparatus ir medicinos pagalbos priemones, prireikus – išduoti siuntimą kito gydytojo specialisto konsultacijai.