Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 27 373

Ledai pajudėjo: iš gaisravietės pradedamos vežti kenksmingos atliekos

Alytusplius.lt  •    •  12:38, 2019-11-08
Ekonomikos ir inovacijų viceministrė J. Rojaka ir "Toksika" generalinis direktorius A. Dirvinskas aptarė gaisravietės tvarkymo darbus.
AlytusPlius.lt nuotr.

Lapkričio 8-oji į Alytaus istoriją įeis kaip diena, kurią kenksmingos gaisro atliekos iš Alytaus pajudėjo į Šiaulius. Pasak tądien gaisravietėje apsilankiusios Ekonomikos ir inovacijų viceministrės Jekaterinos Rojakos, visi avarijos padarinių šalinimo darbai bus apmokėti valstybės lėšomis. Kiek tai galėtų kainuoti, niekas kol kas atsakyti negali.

 

Sudegusių smulkių ir kenksmingų atliekų transportavimo ir sutvarkymo sąnaudos, bendrovės „Toksika“ generalinio direktoriaus Arūno Dirvinsko teigimu, sudarys apie 300 eurų už toną. Skaičiuojama, kad tokių atliekų yra apie tūkstantis tonų.

 

 

Gaisravietės tvarkymas prasidės būtent nuo jų. Padangų ir iš jų gamintų produktų degėsiai bus kraunami į sandarius metalinius konteinerius, sveriami ir išgabenami automobiliais. Pasak A. Dirvinsko, per dieną bus išgabenama 40-60 tonų pavojingų atliekų. Jos bus deginamos specialioje bendrovės katilinėje.

 

„Manau, kad per dvi tris savaites smulkias kenksmingas atliekas turėtume sudoroti, tačiau didžiausias galvos skausmas bus sutvarkyti su betonu ir metalu susimaišiusias gaisro atliekas“, - sakė jis. Jų tikslaus kiekio taip pat niekas nežino, svarstoma, kad jų gali būti keli tūkstančiai tonų.

 

 

Gali būti, kad įvertinus jų užterštumą, jas teks smulkinti ir vežti deginti į „Akmenės cementą“ ar net panašaus pobūdžio gamyklą Latvijoje.  

 

Dar vienas galvos skausmas – likusios nesudegusios padangos, kurių, Alytaus miesto savivaldybės mero patarėjo Aurelijaus Jaruševičiaus teigimu, dar gali būti keli tūkstančiai tonų. Kol kas neaišku, nei kas turėtų jas tvarkyti, nei kur jas dėti. Formaliai jos, kaip ir nesudegusi produkcija, yra bendrovės „Ekologistika“ turtas ir jį tinkamai turėtų sutvarkyti jos savininkai.

 

 

Pasak patarėjo, ne ką menkesnis iššūkis laukia ir sprendžiant dėl rūsiuose esančio gaisro gesinimui naudoto užteršto vandens išsiurbimo ir išvalymo. Kiek jo gali būti, taip pat niekas tiksliai nežino. Sprendimas, ką daryti su užterštu vandeniu, kol kas nepriimtas.

 

 

Bendrovės „Dzūkijos vandenys“ vyrai penktadienį plovė greta sudegusio pastato esantį lietaus kanalizacijos vamzdyną, o iš greta „Ekologistikos“ patalpų esančios „Ekobazės“ sandėlių buvo vežamos čia sukauptos atliekos.   

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.