Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Lazdijų rajono gyventojas neišsisuko nuo 20 200 litų baudos

VMI informacija  •  info@alytusplius.lt  •  10:30, 2014-01-31
VMI aptiko nelegaliai dirbančius darbininkus
Alytusplius.lt nuotr.

Lazdijų rajono gyventojas turės sumokėti jam paskirtą baudą - 20 200 litų už darbo santykių slėpimą ir nelegalaus darbo organizavimą. Tokį sprendimą priėmė Kauno apygardos teismas, palikęs galioti žemesnės instancijos teismo nutarimą.

 

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informavo, kad už darbo santykių slėpimą ir nelegalaus darbo organizavimą, Kauno apygardos teismas priėmė nutarimą, kuriuo medienos apdirbėjui iš Lazdijų rajono Jeronimui Matulevičiui paliko galioti žemesnės instancijos teismo skirtą 20 200 litų baudą už darbo santykių slėpimą ir nelegalaus darbo organizavimą.

 

Kauno AVMI inspektoriai operatyvaus patikrinimo metu atvykę į Jeronimo Matulevičiaus medienos apdirbimo aikštelę rado prie medienos pjovimo staklių dirbančius tris asmenis. Nė vienas iš jų negalėjo pateikti darbuotojų pažymėjimų ar kitų dokumentų, patvirtinančių vykdomos veiklos legalumą. Mokesčių inspektoriams ėmus aiškintis situaciją, du besidarbuojantieji teigė pas Jeronimą Matulevičių dirbantys pagal verslo liudijimą, trečiasis gi aiškino, jog tiesiog padeda geram draugui.

 

„Patikrinimo metu nustatyta, jog verslo liudijimais, kuriuos dirbantiesiems nupirko pats J. Matulevičius, mėginta slėpti darbo santykius. Medienos apdirbimo aikštelėje dirbantieji naudojosi savininko įrankiais ir priemonėmis, o darbus paskirstydavo taipogi jis pats, asmenys dirbo tik darbo dienomis po 8 aštuonias valandas, vidutiniškai gaudami iš J. Matulevičiaus apie 50 litų už dieną. J. Matulevičius, vykdydamas individualią veiklą, su minėtais asmenimis nesudarė darbo sutarčių ir apie jų darbo pradžią nepranešė „Sodros“ teritoriniam skyriui, taip leisdamas jiems dirbti nelegaliai. Tai konstatavo ir teismas, palikęs galioti žemesnės instancijos teismo skirtą per 20 tūkst. litų baudą“, - teigia Kauno AVMI viršininkas Gintautas Muznikas, pažymėdamas, kad siekiantys išvengti su darbo santykiais susijusių mokesčių neretai juos mėgina dangstyti verslo liudijimais.

 

Pažymėtina, kad J. Matulevičius už nelegalų darbą buvo baustas ir anksčiau. 

Komentarų nėra