Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Laurynas Kasčiūnas: ką verta prisiminti, ko vengti pandemijos metu

Laurynas Kasčiūnas, Seimo narys  •    •  20:32, 2020-04-09
Kelis šimtus medvilninių apsauginių kaukių išdalinau Alytaus ir Varėnos rajonų seniūnijų ir savivaldybių atstovams.
Asmeninio albumo nuotr.

Mieli dzūkai, pasaulis susidūrė su situacija, kuri prilyginama didžiausiems žmonijos iššūkiams. Tik veikdami kartu mes galime įveikti šį iššūkį. Šiame etape – svarbus kiekvieno iš mūsų atsakingas požiūris ir elgesys. Tokio elgesio pavyzdys – Alytaus rajono savivaldybė, kuri savo gyventojams parūpino net 8000 apsauginių kaukių.

 

 Savo ruožtu kelis šimtus medvilninių apsauginių kaukių išdalinau Alytaus ir Varėnos rajonų seniūnijų ir savivaldybių atstovams, kad jie aprūpintų kaukėmis senjorus bei parduotuvių darbuotojus, o  šiandien kartu su Alytaus miesto tarybos nariu Povilu Labuku keliasdešimt apsauginių akinių ir 30 KN95/FFP2 respiratorių įteikėme Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stoties medikams.

 

 Karantinas drastiškai keičia mūsų gyvenimus, tačiau tikiu, kad per amžius mus lydinti vienybė padės Lietuvai atsilaikyti ir šį kartą.

 

Linkėdamas sveikatos ir gerovės Jums ir jūsų šeimoms pateikiu kelias svarbias medikų rekomendacijas ir patarimus, kaip saugotis nuo COVID-19 viruso.

 

Saugokime vieni kitus!

 

 Šį savaitgalį švęsime svarbiausią metų šventę - Šv. Velykas. Tačiau dėl šalyje paskelbto karantino jos bus kiek kitokios – be bendrų pamaldų bažnyčioje ir daugeliui be šeimos narių ir artimųjų susibūrimo prie vieno stalo. Nepamirškite, kad infekcija yra itin pavojinga vyresnio amžiaus žmonėms bei sergantiesiems lėtinėmis ligomis, todėl nelankykime artimųjų, tėvų ir senelių. Likime namuose ir pasveikinkime savo artimuosius su Prisikėlimu skambučiu ar kompiuterio pagalba. 

 

Venkime viešų vietų!

 

Nepamirškime, kad šiuo laikotarpiu pavojinga lankytis viešose vietose. Vykite į parduotuvę tuo metu, kada joje mažiausiai žmonių, apsipirkite bent kelioms dienoms. Jei esate vyresnio amžiaus – leiskite jumis pasirūpinti kaimynams ir giminaičiams: atvežti jums maisto ir saugiai palikti prie durų. Jie taip pat gali išnešti šiukšles, sutvarkyti kitus būtinus reikalus tokiu pat būdu.

 

Kvėpuokime grynu oru.

 

Skirkite laiko pasivaikščiojimui gryname ore - tai teigiamai veikia imuninę sistemą, gali padėti įveikti stresą. Visgi nepamirškite, kad lauke susibūrimai didesnei nei dviejų asmenų grupei (išskyrus šeimos narius) yra draudžiami. Todėl rekomenduojama vengti pažintinių takų, parkų. Rinkitės tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų rekomenduojamą 2 metrų atstumą, rinktis pasivaikščiojimą po savo kiemą, mišką ir pan.

 

Laikykimės švaros!

 

 Visų pirma, ypač svarbu nuolat ir teisingai plauti bei dezinfekuoti rankas, pasitelkiant muilą ar antiseptines priemones. Rankos turi būti plaunamos po šiltu vandeniu ne mažiau nei dvidešimt sekundžių, o grįžus iš lauko iki minutės. Antra, prieš išeinant iš namų užsidėkite kaukę, nes nuo balandžio 10 d. kaukes devėti privaloma ir vienkartines pirštines. Trečia, drabužius, kuriuos devėjote lauke pakabinkite atskirai nuo kitų drabužių, o batus geriausia nuvalyti ar dezinfekuoti bei palikti lauke ar bent pastatyti toliau nuo kitos avalynės. Ketvirta, parsinešus iš parduotuvės pirkinių rekomenduojama juos nuplauti, nuvalyti ar dezinfekuoti. Galiausiai, skirkite dėmesio savo gyvenamajai aplinkai – dažniau valykite liečiamus paviršius, durų rankenas, elektroninius įrenginius, raktus. Jei gyvenate daugiabutyje – vėdinkite ir valykite laiptines.

 

Susitelkime ir elkimės atsakingai. Tik nuo mūsų pačių priklauso, kada galėsime pradėti švelninti karantino sąlygas ir kada virusas nebetrukdys mūsų kasdienio gyvenimo.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai