Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 16 571

Laisvoji ekonominė zona Alytaus aerodrome. Kada, jei ne dabar?

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  16:34, 2019-07-01
N. Cesiulis ir V. Sinkevičius.
alytusplius.lt nuotr.

Alytaus miesto valdžia ir toliau intensyviai siekia, kad Alytuje kaip įmanoma greičiau aerodromo teritorijoje būtų įkurta Laisvoji ekonominė zona (LEZ). Vos prieš kelias dienas miesto taryba pritarė, kad būtų rengiama tokios zonos steigimo galimybių studija, o jau pirmadienį miesto vadovai susitiko su Ekonomikos ir inovacijų ministru Virginijumi Sinkevičiumi, viceministru Mariumi Skuodžiu, Kūno kultūros ir sporto deparatmento bei „Investuok Lietuvoje" atstovais. 

 

Susitikimas įvyko Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio iniciatyva, nes anot jo, miestas neturi laiko laukti, sprendimus reikia priimti čia ir dabar.

 

LEZ sukurtų didesnę pridėtinę vertę nei aerodromas

 

„Pasitarėme ir pradedame tam tikrus derybinius procesus. Šiuo metu, kalbantis su investuotojais, Alytus jau būtų iš tų zonų, kurias būtų galima minėti, kaip tokias, kur planuojama įkurti Laisvąją ekonominę zoną“, - teigė N. Cesiulis.

 

Meras pabrėžė, kad miestas privalo išnaudoti teritoriją, kuri labai tinkama LEZ steigimui ir atneštų miestui neabejotinai didžiulės pridėtinės vertės, o laukiamą naudą iliustravo skaičiais.

 

„600 mln. eurų investicijų ir 2500 darbo vietų galimai atsirasiančių mūsų naujojoje LEZ. Žmonėms reikia darbo ir gerai apmokamų darbo vietų. Suprantu, kad būtų gerai turėti ir aerodromą, kuris veiktų. Bet praėjusią kadenciją davėme aerodromui trejus metus, kad jis pasitaisytų. Per tuos metus nepadaugėjo nei lėktuvų danguje, nei atsirado kitų veiklų.

 

Su visa pagarba aviatoriams, negalime laukti. 1200 žmonių kasmet išvyksta iš Alytaus. Gal turime pasakyti žodį „gana“ ir galvoti, kaip juos sugrąžinti. Jeigu ateis investuotojai, kurs darbo vietas, šeimos grįš. Kada, jeigu ne dabar? Turime padėti pagrindus ir žiūrėti į miesto ateitį. Jeigu darysime kitaip, galbūt gyvensime kitokiame Alytuje, ko aš labai norėčiau“, - atvirai savo poziciją išsakė miesto meras.

 

Ministerija palaiko sprendimą steigti LEZ

 

Ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius teigė, kad šiuo metu Alytus tikrai nėra pakankamai patraukli vieta investicijoms, nors regiono potencialas yra didžiulis. Anot ministro, Alytus turėtų turėti Laisvąją ekonominę zoną.

 

„Akivaizdu, kad 2001 metais priimti sprendimai dėl Pramonės parko steigimo Alytuje vis dėl to buvo klaida. Buvo siūlyta kurti LEZ ir turbūt reikėjo judėti būtent ta kryptimi. Kur šiandien LEZ galėtų būti, tą turi nuspręsti savivaldybė, bet tikrai palaikau mero poziciją dėl aerodromo teritorijos.

 

Tai - 120 hektarų visiškai sutvarkytos teritorijos, valstybės turto, kur didžioji dalis infrastruktūros jau yra atvesta, nėra privačių sklypų. Alytus turi labai gerai ir labai gražiai suformuotą sklypą, todėl tai turi būti savivaldybės sprendimas judėti į priekį, o Ekonomikos ir inovacijų ministerija tikrai paremtų tokį norą, kartu su „Investuok Lietuvoje“ kurtume strategiją“, - kalbėjo ministras.

 

Savivaldybė gali sulaukti 10 mln. eurų paramos LEZ steigimui

 

V. Sinkevičius teigė, kad pradinė minimali ministerijos investicija į Alytaus LEZ galėtų siekti 10 mln. eurų. Tačiau ministras pabrėžė, pirmiausia miestas turi pritraukti investuotoją, susitarti dėl konkrečių investicijų ir darbo vietų skaičiaus, tuomet ir ministerija suteiks pagalbą ir priims sprendimą dėl infrastruktūros rengimo.

 

„Didelė klaida buvo daroma anksčiau, kai pirma įrengiama infrastruktūra, o po to tikimasi, kad ateis investicijos“, - sakė V Sinkevičius.

 

Tiesa, kad aerodromo teritorijai būtų oficialiai suteiktas LEZ statusas, gali prireikti apie pusantrų metų. Tačiau lygiagrečiai sprendimų Vyriausybėje ir Seime, savo namų darbus turi atlikti ir pati Alytaus miesto savivaldybė. Būtent ji ir žengė pirmąjį žingsnį.

 

Praėjusios savaitės pabaigoje vykusiame tarybos posėdyje pritarta Laisvosios ekonominės zonos galimybių studijos rengimui Pirmajame Alytuje esančioje aerodromo teritorijoje.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai