Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 16 571

Laimėtojo kelias į „Alytaus butų ūkio“ vadovo postą – vingiuotas

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  17:01, 2019-06-21
E. Mensevičius.
Alytaus miesto socialdemokratų nuotr.

Prieš dvi savaites įvykęs konkursas į „Alytaus butų ūkio“ direktoriaus postą tebekursto kai kurių alytiškių aistras. Konkurso rezultatais nepatenkinti, „Alytaus butų ūkio“ darbuotojais prisistatantys asmenys ne vienu adresu išsiuntinėjo anoniminį laišką, kuriame tvirtina, kad konkursas nebuvo skaidrus, o jo laimėtojas, miesto valdančiosios socialdemokratų partijos atstovas, Egidijus Mensevičius nepelnytai paskelbtas geriausiu iš šešių konkurso dalyvių.

 

Sutartis su konkurso laimėtoju kol kas nėra pasirašyta, o jis pats sako tebesąs darbo paieškose.

 

Abejonės ir klausimai dėl E. Mensevičiaus reputacijos

 

Klausimų dėl E. Mensevičiaus reputacijos turinčių  „Alytaus butų ūkio“ darbuotojais prisistatančių asmenų laiškas buvo išsiųstas Alytaus miesto merui Nerijui Cesiuliui, savivaldybės administracijos direktoriui Rolandui Juoniui, konkurso atrankos komisijos pirmininkei Auksei Juonienei. Laiško autoriai išreiškė abejones dėl E. Mensevičius tinkamumo užimti savivaldybės įstaigos vadovo postą. Minėtą laišką alytiškiai atsiuntė ir portalo Alytusplius.lt redakcijai.

 

„Kodėl pirmame konkurse E. Mensevičius, nesurinkęs net minimalaus konkurso balų skaičiaus, pastarajame buvo paskelbtas nugalėtoju iš šešių dalyvavusių? Ar tik mums bei visuomenei yra žinoma apie konkurso nugalėtojo galimai nepavyzdingą elgesį dirbant įvairiose įstaigose? Ar E. Mensevičiaus priklausomybė socialdemokratų partijai, aktyvi veikla joje ir artima draugystė su kai kuriais tarybos nariais negalėjo turėti įtakos rezultatams?

 

Remiantis viešoje erdvėje esančia informacija dėl galimai nusikalstamų veikų Valstybinių miškų urėdijoje E. Mensevičius buvo nušalintas nuo pareigų ir atliekamas tyrimas. Ar vertinant kandidato tinkamumą esate susipažinę su tyrimo baigtimi?“, - laiške rašė alytiškiai.

 

Miesto meras Nerijus Cesiulis nesiėmė vertinti konkurso rezultatų sakydamas, kad už juos atsakinga savivaldybės administracija, o ne meras. Tačiau pridūrė, kad reikia palaukti naujo vadovo darbo rezultatų ir tik tuomet daryti išvadas ar priimti sprendimus.

 

Paklaustas, ar prisidengiant šiuo konkursu nebuvo parūpinta darbo vieta partijos kolegai, N. Cesiulis tokias kalbas griežtai atmetė, teigdamas, kad konkurse dalyvavo ne vienas socialdemokratų partijos atstovas.

 

„Jeigu administracija mano, kad jis atrankoje buvo geriausias, aš pasitikiu administracija. O kaip dirbs, čia jau kitas klausimas. Darbus galėsime įvertinti po pusės metų ar metų, matysime ar gerėja, ar blogėja įstaigos rodikliai. Aš, kaip meras, turiu organizuoti strateginius dalykus ir į juos koncentruojuosi: investicijos, verslumas, miesto gyventojų kokybės gerinimas ir visi kiti dalykai. Į konkursą nesikišau“, - situaciją komentavo miesto meras.

 

Sutartis su konkurso laimėtoju dar nepasirašyta

 

Savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys pabrėžė, kad tiek konkursas, tiek visos kitos procedūros iki sutarties pasirašymo, vykdomos įstatymų rėmuose, o sutartis su konkurso laimėtoju dar nėra pasirašyta, nes laukiama pažymų iš specialiųjų tarnybų. Be to, dar nėra praėjęs ir konkurso apskundimo terminas.

 

R. Juonys teigė minėtą „Alytaus butų ūkio“ darbuotojais prisistatančių žmonių laišką matęs, tačiau prisipažino negalintis komentuoti, nes laiškas yra anoniminis, išsakytos mintys nežinia kieno ir nežinia kokiu tikslu.

 

Ar tikrai sutartis su E. Mensevičiumi bus pasirašyta, turėtų paaiškėti netrukus. Kaip ir tai, ar konkurso laimėtojui užimti vadovaujamas pareigas kojos nepakiš vis dar turima „uodega“ iš ankstesnė darbovietės – Valstybinių miškų urėdijos.

 

Prieš metus tuometiniame Alytaus regioninio padalinyje (šiuo metu – Prienų regioninis padalinys), kurio vadovo pareigas laikinai ėjo E. Mensevičius, buvo atliktas patikrinimas ir nustatytas iškirstos medienos trūkumas.

 

Dėl padalinyje nustatytų pažeidimų buvo pradėti tyrimai septynių Alytaus padalinio darbuotojų atžvilgiu, tame tarpe ir E. Mensevičiaus.

 

„Alytaus regioninio padalinio laikinasis vadovas E. Mensevičius tyrimo metu buvo nušalintas. Su juo darbo sutartis nutraukta 2019 m. sausio mėnesį šalių susitarimu“, - alytusplius.lt portalui teigė Valstybinių miškų urėdijos Kontrolės skyriaus vadovas Vytautas Giržadas.

 

Jis teigė, kad tyrimas E. Mensevičiaus atžvilgiu nėra baigtas, tačiau situacijos nepatikslino. 

 

V. Giržadas taip pat informavo, kad FNTT ir STT atsisakė pradėti ikiteisminius tyrimus pagal gautus Valstybinių miškų urėdijos skundus dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo apskaitant nukirstą medieną.

 

Laimėtojas vis dar darbo paieškose

 

Susisiekus su E. Mensevičiumi, pastarasis teigė, kad kol dar nėra gavęs oficialaus pasiūlymo iš savivaldybės ir kvietimo pasirašyti darbo sutartį, jis vis dar yra darbo paieškose ir komentuoti, ar sutiks dirbti „Alytaus butų ūkyje“ dar negalintis.

 

Paklaustas apie tyrimo Valstybinių miškų urėdijoje baigtį, E. Mensevičius sakė daug negalintis komentuoti, nes toks yra jo ir buvusio darbdavio susitarimas.

 

„Tokia buvo viena iš sąlygų. Galiu pasakyti tik tiek, kad tyrimas nėra baigtas kalbant apie įstaigos padalinį, vieną girininkiją, bet mano atžvilgiu, viskas seniai nutraukta. Daugiau nieko komentuoti negaliu“, - kalbėjo E. Mensevičius.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai