Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Labas, mieloji Žeme!

Dalija Lipska ir Gabrielė Kubričenkaitė, Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos 6b klasės mokinės  •  info@alytusplius.lt  •  13:55, 2014-03-21
Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos mokiniai sodina gėles Žemės dienai
Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos nuotr.

„Žeme, mes Tau linkime, kad tavęs nešiukšlintų, kad augtų margos gėlės, kad žaliuotų miškai, kad šviestų saulė. Būk laiminga, mūsų gimtoji Žeme“, - Žemei skirtame laiške rašo Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos mokinės.

 

"Su gaiviu vėjeliu, su saulutės šiluma, su žmonių šypsenomis pas Tave sugrįžta pavasaris. Tu, Žemele, bundi iš žiemos miego ir puošiesi. Jau numetei storą baltą sniego antklodę, jau pievose čiurlena upeliukai, miškuose skleidžiasi mėlynakės žibutės, mūsų akį traukia baltosios snieguolės. Tu stengiesi džiuginti mus, žmones.

 

Apmaudu, kad ne visi tau dėkoja, ne visi džiaugiasi tavo grožiu. Kai kurie degina sausą žolę, mėto šiukšles, laužo medžių šakas. Tu tuomet verki ir liūdi.

 

Nudžiungi, kai ateina žmonės šaukdami: ,,Darom!“. Jie renka ir rūšiuoja šiukšles, į talką įsitraukia net Antanuko senelė, net Sargiukas retkarčiais ant kokios šiukšlės suloja.

 

Greitai prabėgs pavasaris. Atlėks jaunoji vasara. Tada Tu nemiegosi, nes auginsi mums vaisius, daržoves ir grūdus. Nepastebimai ateis ruduo. Pagels lapai, pradės dažniau lyti, bet Tu mums ir tokia graži, nepakeičiama. Tik atėjus žiemai, Mieloji, Tu galėsi pailsėti nuo visų sunkių metų darbų.

 

Ačiū Tau, Motule, už mėlynus vandenis, ačiū už didžiuosius miškus, už senuosius ąžuolus ir uosius."

Komentarų nėra