Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kviečia dalyvauti VII respublikiniame dramaturgų konkurse!

Alytaus miesto teatro informacija  •    •  10:47, 2021-07-15
Alytaus miesto teatro nuotr.

Ši vasara vienus lepina, kitus vargina savo karščiu, tačiau kūrybiniai sumanymai, tikimės, gimsta nepriklausomai nuo oro sąlygų. Lapkritį Alytaus miesto teatro planuojamas tradiciniu tapęs tarptautinis teatrų festivalis COM•MEDIA žada nuspalvinti rudenį, o kartu su juo vykstantis respublikinis dramaturgų konkursas ir geriausių pjesių skaitymai jau šiandien kelia kūrybinį virpesį.

 

Mylinčius žodį Alytaus miesto teatras kviečia dalyvauti VII respublikiniame dramaturgų konkurse. Jame, remiantis konkurso nuostatais, gali dalyvauti visi norintys pristatyti ir pasidalinti savo kūryba. Konkursui galima teikti vienaveiksmes ar daugiaveiksmes pjeses, scenarijus ir kitus komedijos bei jai artimų žanrų dramos kūrinius. Autorius skatinama pateikti ne daugiau kaip 2 geriausius savo kūrinius. Dalintis žodžio galia kviečiami visi, turintys rašymo patirties ar pradedantieji. 

 

Šis konkursas kasmet pristato naujus dramaturgų vardus, skatina kurti, „tai galimybė būti įtrauktiems į gyvą, aktualų šiuolaikinio teatro reiškinį, dėl naujų patirčių, išgyvenant sukrečiantį panardinimą į realybės autentiką ir šiuolaikinio gyvenimo prieštaringumą“, - yra sakiusi dramaturgų konkurso komisijos narė, teatro kritikė Ingrida Ragelskienė.

 

Kasmet pateiktus darbus vertina speciali komisija, kurioje dirba Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai, teatro kūrėjai, teatrologai, lituanistai. Vertinant darbus, išlaikomas konfidencialumas ir autorių anonimiškumas, tad komisijos nariai nežino, kieno kūrinį vertina.

 

Tradiciškai, komisijai išrinkus penkis geriausius kūrinius, rengiamas skaitymų vakaras, kuriam intensyviai ruošiasi teatrų aktoriai, konkurso I-III vietos laimėtojams įteikiami apdovanojimai  - piniginės premijos. Publika renka jai labiausiai patikusį pjesės skaitymą ir įteikia publikos prizą. Šiemet, planuojama, baigiamasis dramaturgų konkurso vakaras vyks lapkričio 27 d..

 

Dėmesio! VII respublikiniam dramaturgų konkursui skirtų darbų laukiama iki 2021 m. rugpjūčio mėn. 31 d.

 

Tekstus PDF formatu siųsti el.paštu: info@alytausteatras.lt.

 

1 PDF failas – be autoriaus vardo ir pavardės;


1 PDF failas – su autoriaus vardu ir pavarde.

 

1 spausdintą egzempliorių siųsti adresu: Rotušės a. 2, LT-62141 Alytus.

 

Dramaturgų konkurso nuostatus rasite čia: https://bit.ly/3B0LtLn

 

Konkurso kuratorė Alma Purvinytė, tel. +370 618 13911

 

Sekite COM•MEDIA naujienas socialiniame tinkle facebook ir internete www.alytausteatras.lt ir www.commediafest.com/lt

 

Konkurso nuostatai

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai