Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kurorto Užgavėnėse – socialinių tinklų aktualijos ir tikras sniegas

Druskininkų savivaldybės informacija  •    •  10:38, 2020-02-24
Taip išsiilgto sniego į šventę buvo atgabenta iš „Snow Arenos“.
Druskininkų savivaldybės nuotr.

Druskininkai, šiemet švęsdami Užgavėnes, vadovavosi žinomos etnologės Gražinos Kadžytės įžvalgomis: „Protingam žmogui Užgavėnės visada šiuolaikiškos. Jos visada buvo pritaikomos laikmečiui.“

 

Šeštadienį „Užgavėnių dūzgės“ Druskininkuose buvo šiuolaikiškos ir modernios, galima sakyti – revoliucinės. Tradicinį Kanapinį ir Lašininį pakeitė influencerių personažai Naglas Kanapierancas ir Ėdrė Lašinskuvienė, vis dar populiarius pokemonus – tolimi jų giminaičiai Moremonai. Išskirtinį Užgavėnių patiekalų meniu ruošė išpopuliarėjusio ir pagaliau Druskininkus pasiekusio gatvės maisto projekto „Virtuvė „Ant gatvės“ šefai, o taip išsiilgto sniego į šventę buvo atgabenta iš „Snow Arenos“.

 

 

Užgavėnės prasidėjo komandų, apsiginklavusių šiuolaikine IT technika, startu. Jos turėjo užduotį surasti ir sunaikinti žiemos pranašus Moremonus. Devynios komandos šią užduotį atliko mažiau nei per valandą.

 

Pramogų aikštėje įsikūrusiame kiemelių miestelyje, kuriame šeimininkavo bendruomenės, mokyklos, kurorto įstaigos, buvo kepami tradiciniai blynai, kunkuliavo puodai su riebiu šiupiniu, grojo kaukėti muzikantai.

 

Tradicinę Kanapinio ir Lašininio kovą, kuri paprastai vyksta daužant vienas kitą šiaudų maišais, pakeitė „intelektualūs“ Naglo Kanapieranco ir Ėdrės Lašinskuvienės dialogai ir „protmūšiai“, FB sekėjų skaičiavimai, o šventės dalyviai savo prielankumą vienam ar kitam iš šių „influencerių“ galėjo įrodyti klijuodami širdeles ant fotosienelės, prie kurios vedė „žaliasis“ kilimas.

 

 

Žinoma, daugiausia širdelių surinko Naglas Kanapierancas, todėl jis ir laimėjo šią dvikovą.

 

Tie, kas norėjo linksmybių, dalyvavo Žiemašokių (R)evoliucijos šokių konkurse arba klausėsi grupės „Lietuvaičiai“.

 

 

Į Užgavėnes Druskininkuose atvykusių svečių laukė siurprizas – specialiai į šventę iš „Snow Arenos“ buvo atgabenti du stikliniai indai kupini tikro sniego, kurį visi galėjo paliesti žiemos pasiilgusiomis rankomis. Kas žino, gal dėl šylančio klimato žiema ir sniegas liks tik nuotraukose ir atsiminimuose.

 

Šventę, kaip ir galima buvo tikėtis, vainikavo Morės, rankoje laikančios laisvo interneto ženklą, sudeginimo ceremonija, kurią inicijavo kovą laimėjęs Naglas Kanapierancas. Morė degė greitai ir gražiai. Gal tai reiškia, kad greitai į Druskininkus ateis pavasaris?

 

 

 

Komentarų nėra