Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 17 841

Kultūros viralas su A. Smetonos personažu ir dalele istorijos

Alytusplius.lt  •    •  14:55, 2019-04-15
Kultūros dienos sriuba ir nepamainomas jos virėjas A. Švirmickas.
Alytusplius.lt nuotr.

Kultūrininkų šurmulys Tarptautinę kultūros dieną – jau ne naujiena Alytuje. Tad ir šiemet Alytaus miesto savivaldybės Kultūros skyriaus darbuotojai bei jiems prijaučiantys entuziastai nuo pat pietų šurmuliavo miesto centre.

 

Kultūrinio veiksmo vieta šiemet pasirinkti Šaulių namai ir šio pastato prieigos. Jau nuo pat ryto čia rūko melsvas dūmelis, o katile ant trikojo šilo vanduo. Kaip ja tapo įprasta, tradicinę „kultūrininkų“ sriubą – šiupininę su karka – virė ir net pats pilstė dailininkas, Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo vadovas Arvydas Švirmickas.

 

Retro asmenukes už šypsenas spragsėjo alytiškiams gerai žinomas fotografas Stasys Šmigelskas, šalia Šaulių namų įkūręs savo improvizuotą foto studiją. Jam pavyko asmenukę pasidaryti ir su Alytaus miesto meru Vytautu Grigaravičiumi. Na, o mums pavyko „nutraukti“ merą greta žmogaus, labai panašaus į pirmąjį Lietuvos Prezidentą Antaną Smetoną.

 

Patefonas Šaulių namuose grojo nuotaikingas melodijas iš vyresnės kartos alytiškiams gerai žinomos Rygos plokštelių fabriko „Melodija“ išleistų vinilinių plokštelių. Jas iš savo asmeninės kolekcijos renginiui paskolino režisierius Arvydas Kinderis.

 

Pastato viduje lankytojai galėjo pavartyti senus leidinius, net 1963 metų spaudos metraščius, prisiminti laikus, kai dar nebuvo mobiliųjų telefonų ir skaičiavimo mašinėlių, pamatyti plakatus, kurie kvietė į renginius prieš keletą dešimtmečių.

 

Čia buvo ir užrašas, kažkada draudęs pašaliniams įeiti, bet šiandien jis negaliojo.

 

Tarp mieste žinomų kultūrininkų sukinėjosi ir kultūros sritį kuruojanti Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Valė Gibienė, Seimo narys Robertas Šarknickas, na ir, žinoma, Alytaus miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Liaukuvienė.

 

Kultūros diena Alytuje vainikuota Alytaus šaulių namų jaunimo teatro studijos spektakliu ,,Šauliai“. Pagal Dainiaus Dirgėlos pjesę ją režisavo Alma Purvinytė.

 

Kultūros diena, kaip atmintina diena, Seimo nutarimu Lietuvoje įteisinta 2006 metais.

 

Jos ištakos siekia tolimus 1935 metus. Tada balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra