Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Krepšinio akademijos draugais tapo 30-metį švenčiantis „Senas namas“: čia lankėsi ir labai žinomi žmonės

Raimonda Bernatavičienė  •    •  8:28, 2023-09-16
Jaunieji krepšininkai su treneriais.
Alytaus krepšinio akademijos nuotr.

Alytaus krepšinio akademiją pasiekė gera žinia: su jais bendradarbiauti ir remti sportuojantį jaunimą panoro viešbutis-restoranas „Senas namas“, kuris šiemet mini 30 metų gyvavimo sukaktį. Nors proga išties džiugi, restorano kolektyvas teigia nesiruošiantys trankiai ar garsiai švęsti, vietoj to jie nutarė dėmesį skirti miesto bendruomenei ir savo gerais darbais prisidėti prie krepšinio akademijos veiklos.

 

Norintieji prisidėti prie jaunimo gerovės – kaskart džiugina širdis

 

„Kiekvienas toks bendradarbiavimas man yra didelis įvertinimas ir neįkainojamas dalykas. Tai atperka visą mūsų komandos, trenerių įdėtą darbą. Jeigu kažkas mumyse mato augantį potencialą, pastangas ir nori pagelbėti jaunimui, vadinasi, mes visa tai darome, stengiamės, siekiame ne be reikalo“, - sakė Alytaus krepšinio akademijos vadovas Povilas Tamulynas.

 

Jis džiaugiasi, kad kartu su bendruomene užaugęs „Senas namas“ tapo būtent akademijos partneriais. Tikėtina, kad vienos komandos, kuri žais Lietuvos moksleivių krepšinio čempionate, pavadinimas taipogi bus susijęs su minėtuoju restoranu. 

 

„Visuomet skatiname bendrystę, bendradarbiavimą ir, sakyčiau, simboliška, kad „Senas namas“ atsigręžia į jaunimą. Restoranas užaugo ir dabar rems tuos, kurie taipogi auga, tobulėja ir labai nuoširdžiai nori užaugti savo pasiekimų prasme“, - kalbėjo P. Tamulynas.

 

„Senas namas“ – ir savotiškas miesto veidas

 

Restoranas „Senas namas“ pradėjo veikti 1993 metų rudenį. 1997 metais įsikūrė ir viešbutis. Nedaug yra maitinimo paslaugas teikiančių įmonių, kurios gyvuotų šitiek laiko. 

 

 

Įmonę įkūrė du broliai. Visus tuos metus šeima daug darbų atlikdavo patys, savo pastangomis, darydavo viską, ko reikia. Nors darbuotojų nėra daug, tačiau jų pilnai užtenka. Jų kaita – minimali. Yra ir tokių žmonių, kurie darbuojasi jau 26-28 metus.

 

„Nėra taip, kad ateina žmogus ir dirba tik metus ar du. Pas mus jie darbuojasi tiek laiko, kad, dažnu atveju, mes matome jų susikuriančias šeimas, augančius vaikus. Ir žinote, labai skambu ir populiaru sakyti, kad darbuotojai – tai mūsų turtas, tačiau kai žmonės pas tave dirba daug metų, tu kartu su jais įveiki visus išbandymus, kai jauti jų gyvenimo džiaugsmus ar liūdesį, išties gali sakyti, jog taip – darbuotojai yra didelis mūsų turtas“, - pasakojo įmonės atstovė Irena Borevičienė. 

 

30-metį skaičiuojantis „Senas namas“ yra tapęs savotišku miesto „veidu“. Čia apsistoja sportininkai, turistai, garbūs Lietuvos žmonės. Jie ne tik naudojasi restorano, viešbučio paslaugomis, bet ir sužino daug naudingos informacijos apie Alytų. Per teikiamas paslaugas stengiamasi reprezentuoti ir mūsų miestą.

 

 

Viešėjo ir garbūs Lietuvos žmonės

 

„Sename name“ lankėsi daug garbių svečių. Rinkiminiu lakotarpiu čia viešėjo Prezidentas Valdas Adamkus, taip pat ir Prezidentas Algirdas Brazauskas, tuometiniai premjerai. 

 

Restorano komanda prisimena istoriją, kuomet čia lankėsi buvęs Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas. Kaip tik buvo priimtas įstatymas, draužiantis rūkyti maitinimo paslaugas teikiančių patalpų viduje. Kadangi tuometis premjeras rūkė pypkę, tai atsiklausė padavėjos, ar galėtų po pietų užsirūkyti viduje. Tačiau darbuotoja maloniai paaiškino nieko negalinti padaryti, tik tarstelėjo, kad kadangi patys priėmėte tokį įstatymą, tai galima rūkyti lauke. Žinoma, G. Kirkilas neprieštaravo ir kartu su apsaugos darbuotojais išėjo parūkyti į lauką.

 

„Sename name“ lankėsi daug iškilių žmonių, kurių apsilankymais galima didžiuotis. Ir jei restorano-viešbučio sienos galėtų kalbėti, neabejotinai papasakotų  įvairių, įdomių nutikimų. 

 

 

Per šitiek metų būta visko, taip pat ir tokių momentų, kada nusvirdavo rankos ir norėdavosi viską baigti. Įvairiausios reformos, elekros kainų pokyčiai, karantinas – viskas turi įtakos verslui. Bet net ir sunkiausiu metu pavykdavo išsilaikyti, susėdus prie bendro stalo rasti sprendimą, o kartais „gelbėjimosi ratą“, regis, tarsi pametėdavo kažkas iš aukščiau. 

 

„Seno namo“ komanda pamena, kaip užklupus sunkiems laikams ir sumažėjus klientų, restoranui labai pasitarnavo anksčiau veikusios „Coca Cola“ gamyklos statybos. Į miestą ėmė plūsti daug žmonių, darbininkų, ir nors paslaugų kainos buvo nedidelės, bet apsilankančių „Sename name“ žmonių skaičius buvo nemažas, tad išsilaikyti pavyko. 

 

 

Ne skambiai švęsti, o remti sportininkus!

 

„Bėgant metams viskas keičiasi – keičiasi kartos, mes taip pat nejaunėjame. Kažkada juk viską, kas sukurta, turėsime perleisti kitiems, o kol galime, tol dirbame. Smagu matyti jaunus žmones, kurie stengiasi, garsina mūsų miestą, jie – mūsų ateitis. Tad 30-mečio proga tiesiog norėjosi paremti jaunimą, sportininkus. Juk jei mieste vyksta varžybos, yra sportininkų, tai ir mums gerai, nes sulaukiame klientų. Tikrai džiugu, kad žinią apie „Seną namą“ plačiau paskleisti galėsime ir jaunimui: kad mes gyvuojame, esame ir labai visų laukiame“, - sakė I. Borevičienė.

 

30-mečio proga bus sukurtas ir specialus jubiliejinis restorano meniu. Jame bus sutalpinti visi populiariausi patiekalai, kurie buvo mėgstami visus tuos metus. Vieni patiekalai išlikę iki šiol, kiti – jau nebegaminami, tačiau gimtadienio proga vėl bus galimybė jų paskanauti.

 

VIDEO apie jaunųjų sportininkų apsilankymą  „Sename name“ žiūrėkite ČIA.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai