Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 25 872

Kraštotyros muziejuje bus eksponuojami rinkimų agitacijos atributai

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija  •    •  11:16, 2020-02-11
Parodos atidarymas vyks vasario 16 d., 11 val., Alytaus kraštotyros muziejuje, Savanorių g. 6.
Organizatorių nuotr.

Vienas iškiliausių Lietuvos Steigiamo Seimo parlamentarų Mykolas Krupavičius rašė: „Demokratiniame krašte, rinkimai yra vienas svarbiausių kiekvieno piliečio uždavinių.“ Šis parlamentaras teigė, kad piliečių teisė valdyti yra ne tik dovana, bet didelė atsakomybė bei rūpestis. Alytaus kraštotyros muziejuje bus atidaryta parodoje, kurioje atskleidžiama, kaip per tarpukario du dešimtmečius buvo organizuojami rinkimai, sudaroma Vyriausioji rinkimų komisija, kaip Lietuvos teritorija buvo suskirstyta į rinkimų apygardas.

 

Seimo rinkimai neįsivaizduojami be rinkimų agitacijos, tad parodoje pristatomi tipiškos rinkimų agitacijos atributai: plakatai ir karikatūros. Jie atskleidžia spalvingą ir daugiaprasmę ano meto vizualiąją komunikaciją. Net ir šiandien stebina plakatų spalvingumas. Dalies jų autoriai buvo žymūs to laiko dailininkai, plataus akiračio kūrėjai: Petras Rimša, Vilius Jomantas, Jonas Buračas, Vytautas Bičiūnas, kūrybinės patirties sėmęsi užsienyje, prisidėję kuriant nacionalinę simboliką.

 

Parodoje eksponuojamos fotografijos ir dokumentai saugomi Alytaus kraštotyros muziejuje, Biržų krašto muziejuje „Sėla“, Kauno arkivyskupijos kurijos archyve, Kauno miesto muziejuje, Kauno technologijos universiteto bibliotekoje, Kretingos muziejuje, Lietuvos centriniame valstybės archyve, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Maironio lietuvių literatūros muziejuje, Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, Rokiškio krašto muziejuje, Šiaulių „Aušros“ muziejuje, Lietuvos Respublikos Seimo skaitykloje ir Lietuvos Respublikos Seimo archyve.

 

Parodos atidarymas vyks vasario 16 d., 11 val., Alytaus kraštotyros muziejuje, Savanorių g. 6.

 

Parodos rengėja – Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra