Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 165

Kovoje dėl vandens motociklų – naujas rajono politikų sprendimas

Raimonda Bernatavičienė  •    •  16:50, 2019-06-06
Dėl vandens motociklų Daugų ežere verda arši kova.
Asociatyvi nuotr.

Dėl vandens motociklų plaukiojimo Didžiulio ežere ietis sukryžiavę vandens sporto entuziastai ir daugiškiai jų sudėti neketina. Gyventojų pusėje stojusi Alytaus rajono valdžia ketvirtadienį tarybos posėdyje nutarė kreiptis į visas įmanomas kompetentingas institucijas, kad vandens motociklams ežere plaukioti būtų uždrausta, o žmonės gyventų ramiai ir maudytųsi saugiai.

 

Taryba nusprendė kreiptis į Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliariją, Vyriausybę, Aplinkos ministeriją, Seimo Aplinkos apsaugos komitetą. 

 

Tam pritarė dauguma – 20 iš 22 posėdyje dalyvavusių tarybos narių.

 

Vydas Baravykas ir Vytautas Mikelionis atkreipė dėmesį į tai, kad negalima visko spręsti vien draudimais. Anot jų, visgi yra žmonių, kurie mėgsta vandens motociklus, vandens sportą. Tad, politikų teigimu, nereikėtų būti tokiems kategoriškiems ir ateityje siūlyti alternatyvas.

 

Alytaus rajono vicemerė Dalia Kitavičienė neprieštaravo dėl alternatyvų ieškojimo, bet pabrėžė, kad gyventojai absoliučiai priešinasi, o laiko iki birželio 21-osios, kuomet turi prasidėti vandens motociklų sezonas, liko labai mažai.

 

Tam besipriešinantys gyventojai surinko apie 800 parašų, o gegužės mėnesio pabaigoje Dauguose buvo susitikę su Lietuvos vandens motociklų sporto federacijos atstovais, kur išsakė savo prieštaravimus.

 

Žinia, kad yra pakeistos Aplinkosaugos taisyklės, ir vandens motociklams  bus leidžiama plaukioti Daugų ežere, vietiniams gyventojams buvo lyg šaltas dušas. Jie kategoriškai nesutinka su tokiais užmojais ir net neketina ieškoti kompromisų. Jų valia aiški: ežere – jokių motociklų.

 

Jau susitikimo su daugiškiais metu D. Kitavičienė pažadėjo, kad savivaldybė padarys viską, kad nuo birželio 21 dienos turėsiantis prasidėti vandens motociklų sezonas neprasidėtų. Vicemerė akcentavo, kad tokia yra ir gyventojų interesams atstovaujančio Alytaus rajono savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko valia.

 

Iškart po susitikimo savivaldybė kreipėsi į Aplinkos ministeriją dėl Aplinkos ministro įsakymo pakeitimo. Buvo prašoma išbraukti sakinį, kuriuo numatoma leisti plaukioti Daugų ežere asmeniniais, pramoginiais, sportiniais laivais, varomais vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą. Vadinasi, ir vandens motociklais. Tačiau jokio atsakymo iš ministerijos nesulaukta.

 

Tad ketvirtadienį buvo žengtas dar vienas žingsnis, siekiant pakeisti ministro patvirtintas taisykles. Alytaus rajono valdžios politikai pritarė sprendimo projektui „Dėl viešojo intereso gynimo nustatant plaukiojimo sąlygas Didžiulio (Daugų) ežere“. Buvo nutarta kreiptis į kompetentingas institucijas ir prašyti, kad plaukioti vandens motociklais būtų uždrausta.

 

„Kadangi viešojoje erdvėje buvo suabejota, ar tikrai gyventojai  prieštarauja vandens motociklų plaukiojimui Daugų ežere, suabejota bendruomenės požiūriu, šiandien tarybos posėdyje tik dar kartą parodėme, kokia iš tikrųjų yra gyventojų pozicija, ir kad savivaldybė atstovauja viešajam interesui. 

 

Nors Į Aplinkos ministeriją kreipėmės iškart po susitikimo su gyventojais,  tačiau savo valią išreiškėme ir tarybos posėdyje. Dabar ir gyventojai, ir savivaldybės taryba jausis tvirčiau – teisiškai viskas padaryta“, - sakė Alytaus rajono savivaldybės vicemerė D. Kitavičienė.

 

Tarybos posėdyje buvo dar kartą priminta, kad gyventojus trikdo vandens motociklų keliamas triukšmas, plaukiojimas per arti Daugų miestelio bei per arti pakrančių (ypač maudyklių), didelis vandens motociklų greitis bei neprognozuojama judėjimo kryptis, elementarių plaukiojimo ir saugos taisyklių nesilaikymas. Daugiškiams taip pat rūpi ir niokojama gamta.

 

Tad, regis, dabar viskas priklausys nuo Aplinkos ministerijos sprendimo. Vandens motociklų federacijos atstovai yra sakę, kad turi visus leidimus. Susitikę su daugiškiais jie norėjo aptarti tik plaukiojimo tvarką, ir saugumą bei tikino, kad į klausimus, kodėl leidžiama, šiuo atveju turėtų atsakyti ne jie, o Aplinkos ministerijos atstovai.

 

 Vandens sporto entuziastai teigė kiek galėdami pasirūpinsiantys saugumu, tačiau daugiškių jų argumentai neįtikino. Jie gavo savivaldybės pažadą, kad bus siekiama uždrausti vandens motociklams plaukioti Daugų ežere. Ir kaip matyti – valdžia savo pažadus tesi.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra