Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 14 130

Kovoje dėl Alytaus aerodromo išsaugojimo – dar vienas pralaimėjimas

Raimonda Bernatavičienė  •    •  8:59, 2019-11-05
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Už aerodromo išsaugojimą ir prieš Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) jo teritorijoje steigimą kovojantys alytiškiai patyrė dar vieną pralaimėjimą.

 

Atmetus peticiją dėl Alytaus aerodromo išsaugojimo, jie pateikė skundą dėl tokio sprendimo, o į ketvirtadienį vykusį Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdį pasisakyti atvyko pasipuošę geltonais marškinėliais su užrašais „Aš už Alytaus aerodromą“.

 

Peticijų komisija gyventojų kreipimąsi dėl Alytaus aerodromo išsaugojimo svarstė dar rugsėjo mėnesį. Tąkart komisija, remdamasi teisės aktais, nusprendė gyventojų kreipimosi peticija nepripažinti ir jį atmesti. Peticijų komisijos pirmininkas Andrius Jučas pabrėžė, kad sprendimas priimtas laikantis teisės aktų, jokio politikavimo nebuvo.

 

Alytaus aeroklubas pateikė skundą dėl tokio komisijos sprendimo. Tačiau buvo išaiškinta, kad remiantis Peticijų įstatymu, pareiškėju juridinis asmuo būti negali ir neturi teisinio pagrindo skųsti Peticijų komisijos sprendimą.

 

Iškart po to skundą pateikė jau fizinis asmuo – Česlovas Galakvoščius, kuris buvo ir peticijos iniciatorius.

 

Išnagrinėjus jo skundą, buvo akcentuota, kad Alytaus miesto savivaldybė nėra aerodromo žemės sklypo ir statinių, esančių aerodromo teritorijoje valdytoja ar naudotoja, todėl negali priimti sprendimų, susijusių su šio turto valdymu, tad ir tenkinti Č. Galakvoščiaus skundą nėra pagrindo.

 

Kai kurie tarybos nariai atkreipė dėmesį į tai, kad Peticijų komisija analizavo peticijos formą, o ne turinį. O visgi svarbiausia turėtų būti, kas išdėstyta turinyje, juk peticijas rašo nebūtinai teisininkai.

 

Tarybos posėdžio, kuriame svarstytas klausimas dėl gauto skundo, metu pasisakęs Alytaus aeroklubo atstovas Dalius Sinkevičius teigė, kad peticiją rašė teisininkas, todėl ir skundas buvo pateiktas dėl to, kad peticija atmesta kaip neatitinkanti teisinių reikalavimų. Peticijos nagrinėjimą jis vertino kaip politikavimą, o ne įstatymų laikymąsi. D. Sinkevičius sakė nesantis prieš LEZ, bet prašantis ieškoti alternatyvų.

 

Jučas priminė, kad LEZ steigti dar niekas nenusprendė, klausimas – galimybių ir svarstymų stadijoje.

 

Skundas pakeisti sprendimą dėl peticijos atmetimo nepadėjo. Už atsisakymą tenkinti skundą balsavo 16 tarybos narių, prieš – 4, susilaikė – 4.

 

AlytusPlius.lt primena, kad sklypas, kuriame yra aerodromas, priklauso valstybei. Sklypą valdo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

 

Peticiją dėl aerodromo išsaugojimo pasirašę asmenys siekė, kad jo teritorijoje nebūtų kuriama LEZ ir aerodromas nebūtų panaikintas. Peticiją pasirašė 2029 žmonės.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra