Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kontrolieriai iškapstė: galimai buhalterės pasisavinta suma atima žadą (PAPILDYTA MERO KOMENTARU)

AlytusPlius.lt informacija  •    •  15:43, 2022-01-14
Asociatyvi nuotr.

Po Alytaus miesto teatre nuvilnijusio skandalo, kuomet, kaip įtariama, čia dirbanti buhalterė neteisėtai į asmenines sąskaitas pervedinėjo ne savo pinigus, šioje įstaigoje yra atliekamas finansinis auditas. Jo tarpinės išvados jau aiškios.

 

Kaip informavo Alytaus miesto savivaldybės kontrolierius Arturas Juškauskas, tarpinės audito išvados miesto merui Nerijui Cesiuliui ir savivaldybės administracijos direktorei Onai Balevičiūtei buvo pateiktos šįryt.

 

„Tai – tarpiniai duomenys, kadangi auditas bus tęsiamas. Yra ir kitų dalykų, kuriuos būtina ištirti, įvertinti“, – sakė A. Juškauskas.

 

AlytusPlius.lt šaltinių duomenimis, teatro buhalterė galimai neteisėtais veiksmais užsiėmė jau nuo 2019 metų. Pasak šaltinių, pinigai buvo pervedinėjami ne į vieną sąskaitą – galimai savo ir giminaičių, o pasisavintų pinigų suma siekia daugiau kaip 50 tūkstančių eurų.

 

Dėl įvykio miesto teatre jau pradėtas ir ikiteisminis tyrimas. „Ikiteisminis tyrimas yra pradėtas neseniai, kuomet kreipėsi Alytaus miesto teatro direktorė, kuri turėjo įtarimų, jog buhalterė galimai pasisavino 50 000 eurų. Toks galimas nusikaltimas klasifikuojamas kaip BK 183 2 d. - turto pasisavinimas. Tyrimas vykdomas“, - komentavo Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Tautvilė Merkevičiūtė.

 

PAPILDYTA

 

Audito išvadas pakomentavo ir Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

 

„Audito išvadą mačiau, ir ji tik patvirtino tai, ką jau prieš tai buvome žinoję. Tad įpareigojome teatro direktorę vykdyti reikiamus teisinius procesus, kad pinigai būtų išieškoti iš buhalterės. Daugiau nei 50 tūkstančių – suma tikrai įspūdinga, ir manau, tikrai reikės padirbėti, kad ji būtų sugrąžinta“, - audito išvadas komentavo Alytaus miesto meras N. Cesiulis.

 

Jis patvirtino, kad Audito ir kontrolės tarnyba iš tiesų nustatė, kad pinigai mažomis dalimis į asmeninę ir giminaičių banko sąskaitas buvo pervedinėjami nuo pat 2019 metų.

 

„Tokie veiksmai yra nepateisinami. Pirmiausia į visus klausimus turi atsakyti teisėsaugos institucijos: kas padarė klaidas, kas nesužiūrėjo, nesutikrino. Kai gausime išvadas iš teisėsaugos, tada galėsime priiminėti sprendimus. Tai dar tik pirminės išvados, tad laukiame, ką pasakys instancijos, kurios dėl šio atvejo dirba savo darbą“, - sakė miesto vadovas.